Superszybki internet Solorza

autor: Michał Fura31.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 03.09.2011, 14:52

Cyfrowy Polsat rozpoczął wczoraj sprzedaż dostępu do mobilnego internetu w technologii LTE, pozwalającej na przesył danych z prędkością 150 MB/s. Chce odebrać klientów sieciom komórkowym i stacjonarnym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • użytkownik mobilnego netu(2012-06-22 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    matt
    W polsce podawany jest MAKSYMALNY dostępny transfer...
    Milczeniem jest pomijany fakt że PŁACISZ za transfer jako taki...
    Wystarczy, że zamiast 150MB/s będziesz odbierał 1kb/s i już nie masz podstawy do reklamacji usługi - bo "jakiś" zasięg posiadasz - choćby był on dostępny przez 1 minutę w 1 dzień w miesiącu.
    TO jest największy przekręt, a fakt, czy osiągniesz 150MB/s czy "tylko" 7,5Mb/s jest tu sprawą praktycznie futurologiczną...
    Cieszyć się powinieneś osiągając 10kB/s ... ;)
    Dla jasności 150MB/s - to nie jest 20 razy szybciej niż 7Mb/s, tylko 160 razy szybciej...

    Odpowiedz
  • astoria(2011-09-02 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden operator komórkowy czy nawet dostawca sieci nie podaje realnych wartości przesyłu danych , w zasadzie tylko te teoretyczne, najcześciej uzysakne w laboratoriach, kiedy nikt po a jednym odbiorca nie używa sieci, ale prawdą jest również to. że zaden inny dosatwca nie jest wstanie konkurować z cyfrowym polsatem , Zyggy zaczyna rozdawać karty na poważnie i reszta stawki zaczyna mieć czkawkę, Zobaczymy jak to wpłynie na Plusa, twierdzę, że super, Orange i Tmobile mają poważnego konkurenta z nieosiagalnymi przez nich produktami,

    Odpowiedz
  • piotr(2011-09-01 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    hehe, nie ma to jak skasowac kometarz zamiast poprawic artykul ;)

    Odpowiedz
  • gość(2011-08-31 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    ograniczenie transferu ??? w XXI wieku ??? nie dziękuję nie skorzystam.

    Odpowiedz
  • DO POPRZEDNIKÓW(2011-08-31 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    MACIE RAZJE Z TYM LIMITEM DANYCH ALE W GODZINACH NOCNYCH TRANSFER JEST ZA DARMO, WIĘC W DZIEŃ MOŻNA WYKORZYSTYWAĆ DO SERFOWANIA PO INTERNECIA A ŚCIĄGANIE ZOSTAWIĆ SOBIE NA NOC. OCZYWIŚCIE NIE JEST TO OPTYMALNE ROZWIĄZANIE ALE DUŻY PLUS DLA OSÓB KTÓRE NIE MOGĄ KORZYSTAĆ Z ŁĄCZY STACJONARNYCH CZYLI NP. DLA MNIE :)

    Odpowiedz
  • wjw(2011-08-31 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Już widzę te tłumy internautów "pędzące" do Solorza.

    Odpowiedz
  • antybohater(2011-08-31 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    jak będą ograniczenia transmisji danych to nawet mogą dawać 5 milionów giga na setną sekundy a i tak będa ludzie mieli ich gdzieś.

    Odpowiedz
  • matt(2011-08-31 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    W artykule jest niekonsekwencja najpierw mowa o 150 MB/s a potem o 7,5 Mb/s - to nie są tożsam jednostki miary prędkości transmisji.

    Przy 150 MB/s za minutę teoretycznie można przetranswerować - 9000 MB, a 1024 MB to gigabajt czyli za minutę możemy przesłać prawie 9 GB - czyli trzy razy więcej niż darmowy limit :))))

    Jeżeli natomiast jest pomyłka i chodzi tu o bity - to zjeżdżamy rząd wielkości w doł czyli transfer 15 MB/s - co daje 900 MB na minutę czyli za trzy minuty z okładem moge wyczerpać limit danych

    Czyli żadna rewelacja. W stacjonarnym płace pół stówy i nie mam żadnego limitu danych.

    Odpowiedz
  • Żenua(2011-08-31 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Marketing? z IP: 188.33.39.* (2011-08-31 08:08)

    Prędkość 150 MB/s i transfer 3 GB lub 5 GB. Nawet jednego filmu HD nie da się obejrzeć, śmiech na sali.

    Dokładnie, w 1 czy 2 minuty wykorzystam cały miesięczny transfer. Po co mi takie cudo. To jakby jechać Ferrari w korku ulicznym.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-08-31 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ograniczenie transferu w XXI wieku. Żenada..

    Odpowiedz
  • Jacek(2011-08-31 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ograniczenia transferów uniemożliwiają konkurencję z oferentami stacjonarnymi, sądzę, że jeszcze długo pozostanę z neo 10/1 Mbs. :-)

    Odpowiedz
  • Marketing?(2011-08-31 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Prędkość 150 MB/s i transfer 3 GB lub 5 GB. Nawet jednego filmu HD nie da się obejrzeć, śmiech na sali.

    Odpowiedz