Tyka ukryta bomba zadłużenia w samorządach

31.08.2011, 03:00

Samorządy zadłużają się coraz bardziej, nie tylko na współfinansowanie inwestycji z unijnych dotacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

 • JAT(2011-09-21 14:02) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawi mnie, jaki zysk ma budżet społeczny z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a zysk. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku.
  Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi ogromne koszty aby budżet mógł uzyskać niewielki dochód.
  Każda firma zatrudniająca pracowników musi wpłacać zaliczki na ten podatek. Ponosi więc koszty z nim związane. Co roku podatnicy przynoszą do urzędu skarbowego tony makulatury. Niektórzy przez rok co miesiąc biegają z PIT-5. Trzeba zapłacić jakiejś firmie, żeby nas z tego rozliczyła. Albo samemu poświęcić na to czas. Potem tą makulaturę trzeba gdzieś zmagazynować (może ktoś wie, ile to jest ton w skali kraju?). Całą tą makulaturę trzeba pracowicie przenieść "do komputerów". Dane elektroniczne też trzeba gdzieś przechowywać (to kosztuje). Oczywiście do tego celu trzeba opłacać armię urzędników.
  Ciekawi mnie efekt końcowy tego heroicznego wysiłku społeczeństwa i urzędów, różnica pomiędzy wpływem z podatku i kosztami jego uzyskania.

  A potem zebrać te wszystkie dane (ilość dokumentów w sztukach lub stronach, waga dokumentów, koszt ponoszone przez US, koszty ponoszone przez przedsiębiorstwa i podatników indywidualnych), zrobić z tego zgrabną ulotkę i zamieścić w necie. Żeby można było sobie wydrukować i powiesić gdzieś w widocznym miejscu. Coby sobie społeczeństwo poczytało, jak nas w bambuko robią. Chyba.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane