"The Wall Street Journal" podaje, że iPad 3 będzie dostępny w sprzedaży na początku 2012 roku. Zdaniem dziennikarzy gazety Apple planuje rozpocząć masową produkcję tabletu dopiero w październiku bieżącego roku.

To dosyć zaskakująca informacja, gdyż do tej pory branża przewidywała, że tablet marki Apple pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Jak podkreśla jednak publicysta "The Wall Street Journal", w związku z pojawieniem się wkrótce nowej wersji iPhone'a, wprowadzenie kolejnego iPada do oferty wydaje się mało prawdopodobnie.

Zdaniem dziennikarzy "The Wall Street Journal" na razie Apple jest jeszcze na etapie negocjacji z dostawcami części i fabrykami składającymi urządzenia. Gdy rozmowy między nimi dobiegną końca, będzie mogła rozpocząć masową produkcję iPada3.

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzedniej generacji tabletu ma być ekran Retina o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli. Ekrany wcześniejszych iPadów miały rozdzielczość 1024 na 768 pikseli. Złożono już zamówienie na ekrany o przekątnej 9,7 cala, czyli takiej samej, jak w poprzednich iPadach. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie odpowiadał za ich produkcję. Wstępnie mówi się, że urządzenia zostaną wyposażone w matryce LG lub Samsunga. Do tej pory wyprodukowano próbnie niewielką ilość komponentów nowego tabletu. Prawdopodobnie posłuży ona do zbudowania testowych wersji urządzeń dla deweloperów.