Mozilla pokazał wygląd przeglądarki Firefox na tablety. Firma pracuje nad wersją przeznaczoną na system Android 3.0.- informuje "PC World".

To ewolucja poprzedniej wersji przeznaczonej na telefony. Dodane ulepszenia wykorzystują zalety większych ekranów na tabletach - stwierdził Ian Barlow, projektant pracujący w Mozilli nad nowym Firefoxem.

Mozilla Firefox - projekt przeglądarki na tablety / Inne

Poprzednia wersja, o której wspomina Barlow, to Firefox Mobile 6, która pojawiła się na rynku w połowie sierpnia. "Szóstka" miała już elementy przystosowane pod tablety takie jak: zwiększona czcionka i niektóre elementy menu.

Projektowana właśnie nowa wersja przeglądarki będzie wyposażona w pasek adresu "AwesomeBar" przedstawiony w Firefox 3.0. W wersji na tablety będzie on przesunięty na lewą stronę ekranu i wyposażony w szybki dostęp m.in. do historii przeglądanych witryn. Zakładki będą uporządkowane na dwa sposoby. Trzymając tablet horyzontalnie otwarte strony będziemy widzieć w formie miniatur. Trzymając urządzenie wertykalnie zakładki będą zgrupowane w rozwijalnym menu.

Zaprezentowany projekt jest na razie we wstępnej fazie prac. Mozilla nie podała daty oficjalnej premiery przeglądarki Firefox na tablety.