Antyłupkowa agitka w Polsce

19.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 19.08.2011, 09:31

Na polskim rynku pojawił się kontrowersyjny film Josha Foxa „Kraj gazem płynący” (oryginalny tytuł „Gasland”). Wydano go na płytach DVD. Nominowany do Oscara dokument oskarża technologię wydobywania gazu łupkowego o wszelkie możliwe plagi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • Zgryźliwy(2011-08-19 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    GAZPROM pracuje intensywnie.

    Odpowiedz
  • ja(2011-08-19 07:28) Zgłoś naruszenie 00

    NIE DAMY SIE RUSKIEJ PROPAGANDZIE!

    Odpowiedz
  • oho, zaczyna sie(2011-08-19 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    "Dziennik Gazeta Prana" zaczyna cykl opowiastek smrodliwych, o szkodliwości wydobywania gazu łupkowego. Zlecenie chyba z ul. Czerskie przyszło- od braci starszych w wierze, w Stalina.

    Odpowiedz
  • wjw(2011-08-19 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Głupków nigdy nie brakowało. Ot chociażby globalne ocipienie klimatu.
    To woda na młyn zielonej szarańczy typu Greenpeace.

    Odpowiedz
  • Leo(2011-08-19 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Zdechła agitka? Na miejscu Putina obciął bym Schroderowi za to premię. Nie dba o wspólne, rosyjsko- niemieckie interesy mające na celu zniszczenie Polski. Dlaczego nie biorą przykładu z Tuska? Ten to potrafi!

    Odpowiedz
  • Agentura działa(2011-08-19 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy i Rosja, również i Francja, nie pozwolą Polakom na eksploatację gazu łupkowego. Nasze miejsce to siedzieć cicho i popierać interesy firm niemieckich i rosyjskich.

    Odpowiedz
  • geolog(2011-08-19 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł bardzo tendencyjny, można odbić piłeczkę - pisany na zamówienie koncernów wydobywczych, które zgarną całą kasę, a w Polsce zostawią brud i smród. Komentarze 1-6 w stylu "Zydzi i ekolodzy winni wszystkiemu". A tymczasem wystarczy porozmawaić z ludźmi, którym to cudowne zjawisko pojawiło się koło domu. I to są takie same pionki, jak ci od tych komentarzy, którzy z gazu łupkowego będą mieć niewolnicze, śmierdzące g... I tak już kraj jest niszczony na potęgę, jeszcze tego trzeba - trzeci świat i szambo - to będzie Polska po przejściu koncernów naftowych.

    Odpowiedz
  • Leo do geologa @ 7(2011-08-19 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Z kim rozmawiałeś Panie geologu o "brudzie i smrodzie"? Ja też bym chciał z nim porozmawiać.

    Odpowiedz
  • Gość(2011-08-19 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomo że chodzi o miliardy ,Rosja inwestuje by nie miała konkurencji. A jak będziemy głupi, to nas wydoją.

    Odpowiedz
  • Europejczyk(2011-08-19 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    Gościu Szanowny,
    a co robić abysmy NIE BYLI GŁUPI !!! ???
    (zakładam, że nie chcemy być głupimi ani bydłem dojnym...)

    Odpowiedz
  • jan(2011-08-20 01:12) Zgłoś naruszenie 00

    W stanie Nowy Jork jest absolutny zakaz wydobywania gazu łupkowego, przedłużony o następny rok - bo po co mają truć siebie jak mają takie państwo jak Polskę gdzie spokojnie mogą doić i truć Polaczków jak Indian. Jesteśmy 20razy tańsi od najtańszego kraju afrykańskiego - sami amerykańce piszą o tym w informacjach dla swoich akcjonariuszy - a tego gazu to mamy już tylko 1procent, resztę popisy oddały. Ale wodę pitną będziemy musieli sobie kupować i chyba od tych amerykańców bo już wykupują ujęcia.

    Odpowiedz