Rzecznika Apple’a potwierdziła, iż decyzję w tej sprawie podjął sąd w Niemczech po wniesieniu przez amerykański koncern zarzutów o naruszeniu jego patentów przez koreańską firmę. To kolejna porażka Samsunga w sprawie tabletu. Wcześniej podobny zakaz sprzedaży Galaxy wprowadziła Australia – relacjonuje serwis BBC.

Apple zabiega teraz o zakaz sprzedaży południowokoreańskiego tabletu w USA do czasu rozstrzygnięcia jego powództwa.

Analityk branży Tony Cripps uważa, że czasowy zakaz będzie miał jednak krótkotrwały wpływ na sprzedaż Galaxy, który „stanowi największe zagrożenie dla obecnej dominacji iPada na rynku tabletów”. 

Apple twierdzi, że Samsung „niewolniczo” skopiował technologie zastosowane zarówno w tablecie iPad, jak i w telefonie iPhone. Koreańczycy odpowiedzieli konkurencyjnymi pozwami przeciwko Apple w Korei Południowej, Japonii i Niemczech.

Kim Titus, rzecznik Samsunga powiedział, że niemiecki sąd podjął decyzję bez “wysłuchania jakikolwiek argumentów czy prezentacji dowodów przez Samsunga”. Zapowiedział, że spółka będzie “działać błyskawicznie w celu obrony naszych praw własności intelektualnej”.