O 20:45 kurs szwajcarskiej waluty ustanowił nowy historyczny rekord wobec złotego. Trzeba było za niego płacić kilka procent więcej niż rano

Jeszcze o 11:25 kurs CHFPLN wynosił 3,92, co było oczywiście rekordem. Kilka godzin później należy to już do przeszłości. Po 18:00 rozpoczął się szalony pęd kursu w górę, padają kolejne rekordy.

Złoty osłabia się także wobec euro, za które trzeba było płacić 4,11 zł, a rynki zadają sobie pytanie czy i kiedy dojdzie do wyrównania kursów euro i franka. Ostatni, dzisiejszy rekordowy kurs EURCHF wynosi 1,0080. Do parytetu brakło frankowi jednego centyma!

W polskich kantorach i bankach franki można kupić już po 4 zł. Kurs spłaty na tym poziomie można spotkać dziś w czterech bankach. Kredyty denominowane we frankach ma blisko 700 tysięcy Polaków.

Dziś prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę antyspredową. Pozwoli to na spłatę rat kredytów bezpośrednio w walucie, a banki nie będą mogły pobierać dodatkowych opłat, np. za aneks czy konto walutowe, będą za to musiały określać widełki spreadów w umowie kredytowej.