Właściciel Masterlease, lidera polskiego rynku flotowego, spółka Fleet Holding jest kolejną ofiarą załamania się koniunktury na rynku akcji. Wczoraj poinformowała o zawieszeniu swoich giełdowych planów

Jak tłumaczy Jerzy Kobyliński, prezes Fleet Holdings, zła sytuacja na giełdzie spowodowała, że oczekiwana przez inwestorów premia za ryzyko wpłynęła na zbyt niską wycenę spółki. Przypomnijmy, że grupa chciała sprzedać swoje akcje po maksymalnie 48 zł i pozyskać w wyniku oferty 80 mln zł.

- Cena ustalona w ramach book-buildingu jest niesatysfakcjonująca i dlatego zdecydowaliśmy się na zawieszenie oferty. Jej wznowienie rozważymy, gdy sytuacja na rynku będzie korzystna z punktu widzenia spółki i jej akcjonariuszy - mówi prezes Fleet Holdings.

W ramach oferty spółka chciała sprzedać do 1,8 mln akcji już istniejących. Dodatkowo planowała wyemitować do 600 tys. sztuk akcji nowych.

Fleet Holdings nie jest jedyną spółką, która w ostatnich dniach zweryfikowała swoje giełdowe plany. We wtorek o przełożeniu planowanej na wrzesień oferty na bliżej nieokreślony termin poinformował Kolporter. - Obecna sytuacja na rynku kapitałowym nie sprzyja pełnej realizacji naszych zamierzeń inwestycyjnych, dlatego też rezygnujemy z planów przeprowadzenia IPO w tym roku - tłumaczył ten krok jego prezes Krzysztof Klicki.