Nową wersję komunikatora Skype dla iPadów można będzie od dziś pobierać za pośrednictwem strony sklepu iTunes App Store firmy Apple. Komunikator umożliwia użytkownikom bezpłatne2 nawiązywanie i/lub odbieranie rozmów wideo do wielu urządzeń podłączonych do Internetu za pośrednictwem sieci WiFi lub 3G.

Pierwsza aplikacja Skype zoptymalizowana dla tabletów iPad odznacza się szeregiem funkcji zaprojektowanych specjalnie na iPada. Podczas prowadzenia rozmów wideo użytkownicy Skype'a na iPada mogą korzystać z zalet dużego ekranu urządzenia, który zapewnia jakość połączenia wideo osiągającą standard VGA (640x480) z prędkością 15 klatek na sekundę. Ponadto Skype na iPada umożliwia użytkownikom połączenia wideo z większą liczbą kontaktów ze Skype'a, ponieważ aplikacja jest kompatybilna z wieloma innymi aplikacjami Skype'a.

Skype dla iPada również wykorzystuje możliwości większego ekranu iPada, a także zapewnia uaktualniany widok kontaktów Skype wyświetlanych w postaci dużych awatarów swoim ułożeniem przypominających szachownicę. Użytkownicy mogą również łatwiej odnaleźć i ponownie nawiązać ostatnie rozmowy i połączenia poprzez zaktualizowane okno historii.

"Słyszeliśmy o zapotrzebowaniu na rozmowy wideo z użyciem Skype'a na większą liczbę urządzeń i teraz z przyjemnością przedstawiamy nową aplikację Skype na iPada - powiedział Neil Stevens, wiceprezes Skype i główny manager ds. produktu i marketingu. - Skype dla iPada umożliwia użytkownikom Skype'a najlepsze wykorzystanie obydwu aspektów rozmów wideo: dużego wyświetlacza i widoku podobnego do komputera osobistego oraz mobilności telefonu komórkowego. Mamy do wykorzystania iPad na dużym wyświetlaczu i łatwiej niż kiedykolwiek zoptymalizowany interfejs użytkownika, możemy przejść do nowego, intuicyjnego interfejsu".

Oprócz rozmów wideo z wykorzystaniem iPada, komunikator umożliwia użytkownikom nawiązywanie i odbieranie połączeń z innymi użytkownikami Skype'a oraz wysyłanie IM oraz SMS-ów, wykonywanie połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi według atrakcyjnych stawek na rozmowy Skype.

Nowa wersja komunikatora działa na iPadach posiadających najnowsze oprogramowanie firmowe iOS. Dwustronne rozmowy wideo są dostępne na urządzeniu iPad 2. Użytkownicy oryginalnego iPada mogą odbierać obraz wideo wyłącznie w przypadku rozmów w ramach Skype. Mogą oni jednak nawiązywać połączenia głosowe Skype oraz IM z użytkownikami korzystającymi z innych urządzę Skype'a.