Fulton udaje się wkrótce do Polski, by 2 sierpnia uczestniczyć w Gdańsku w uroczystości położenia kamienia węgielnego pod planowaną fabrykę. Zostanie ona zbudowana do końca 2012 roku, by od początku 2013 roku podjąć produkcję.

Z włókna sieciowanego wytwarza się m.in. organiczne pieluchy jednorazowego użytku. W USA Weyerhaeuser jest dostawcą produkującego pieluchy koncernu Procter&Gamble.

Konferencja w Seattle, która odbyła się w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego z udziałem ambasadora RP w USA Roberta Kupieckiego i korporacji amerykańskich, miała na celu zachęcenie firm z północnego zachodu USA do inwestowania w Polsce.

Konferencję zorganizowały ambasada RP i północno-zachodni oddział Polish American Chamber of Commerce (Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej) jako kolejną z imprez promocyjnych w związku z polską prezydencją Unii Europejskiej.

W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele Boeing Co. Polska jest pierwszym krajem europejskim, który otrzyma wyprodukowany przez Boeinga samolot pasażerski nowej generacji Dreamliner.

Wiceprezes Boeinga do spraw rozwoju Nicole Piasecki zapewniła, że koncern zrobi wszystko co w jego mocy, aby dotrzymać obiecanego terminu dostawy Dreamlinera do Polski (kwiecień 2012 roku).

W Polsce wytwarzane są niektóre części do samolotów Boeing 777 i drzwi do samolotu Boeing 757.

Nicole Piasecki, córka Franka Piaseckiego, słynnego konstruktora lotniczego polskiego pochodzenia, powiedziała na konferencji, że Boeing dostrzega duży potencjał rozszerzenia współpracy z Polską w dziedzinie badań lotniczych i projektowania samolotów.

"Nigdy nie było lepszych czasów dla poszukiwania okazji do inwestycji w Polsce, która posiada wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą i obecnie sprawuje prezydencję Unii Europejskiej. (...) Mamy nadzieję jeszcze bardziej wykorzystać w przyszłości możliwości Polski, począwszy od absolwentów studiów inżynieryjnych po szybko rozwijający się sektor badań i rozwoju" - oświadczyła pani Piasecki.

W spotkaniu w Seattle uczestniczyli też przedstawiciele koncernu informatycznego Microsoft. Z Polski przybyli m.in.: prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego Maciej Chorowski i szef Grupy Nowych Technologii Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu Adam Januszko.

Prezes US-Poland Business Council Eric Stewart przedstawił punkt widzenia amerykańskiego biznesu na polską prezydencję w UE i mówił m.in. o przeszkodach na drodze do zwiększenia współpracy ekonomicznej USA z Polską.

Ponad 350 firm amerykańskich ma obecnie swoje biura, fabryki i filie w Polsce bądź uczestniczy w spółkach z kapitałem mieszanym (joint ventures) z polskimi przedsiębiorstwami. Polska nie należy jednak do największych partnerów ekonomicznych USA.

Za sektory z najbardziej obiecującym potencjałem zwiększenia amerykańskich inwestycji i sprzedaży w Polsce uważa się energetykę (poszukiwania gazu łupkowego), technologie ochrony środowiska, w tym odnawialne źródła energii, sprzęt medyczny i przemysł zbrojeniowy.