Nie będzie drogi A2 na mistrzostwa Europy

autor: Maciej Szczepaniuk18.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 18.07.2011, 15:47

Kontrolowana przez francuski koncern Vinci firma Eurovia Polska nie godzi się na wyśrubowane terminy zakończenia kolejnych etapów budowy opuszczonej przez Chińczyków autostrady A2.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • XXX(2011-07-25 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Grado-barczyki kochają lody z dss ! Łucznie im się niezłą czkawką !

    Odpowiedz
  • Koordynator "BYLY" OIUGZ(2011-07-20 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    No i dzieje sie jak mowia logiczne przewidywania...a bedzie jeszcze lepiej... francuzi odstapia od negocjacji nawet za tak dyze pieniadze - chinczycy wytocza proces... kilkadziesiat firm po drodze padnie i A2 moze bedzie wpisana w 2 015 - tym jako najdrozsza autostrada swiata.

    Ot polak potrafi...

    A wszystko przez te Gwarancje Zaplaty i madrosci naszych...

    Odpowiedz
  • Wacomir(2011-07-18 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    TO NIE MY zaciągaliśmy dług oburzają się polscy politycy PO i Lewicy. Dane GUS:: Dług zewnętrzny państwa Polskiego 2000r: 280 322mln 2009r: 669 881mln Dochód państwa Polskiego 2009r: 274 183mln Obsługa długu 2009r: 32 228mln (10% budżetu państwa) 2011r: 4 razy służba zdrowia.Proszę się więc nie dziwić, że Polska tak mało znaczy na świecie - pomimo wewnętrznej propagandy sukcesu - dane mówią o prawdziwej katastrofie - która wciąż TRWA. Nastąpił dzięki temu bardzo duży spadek prestiżu kraju Polska i prestiżu Obywateli tego kraju na arenie międzynarodowej - co powinno dokuczyć również Polskim Elitom.

    Odpowiedz
  • dali się nabrać na obietnice ?(2011-07-18 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    czego spodziewaliście się PO tych oszustach.oni już tak POlskę zadłużyli , że mogą przegrać wybory. A ty głupi narodzie jesteś ugotowany i będziesz spłacał długi do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Nie zasługujecie na wolny kraj. sprzedaliście wolność osobistą i niepodległość . U was niema ani Boga, ani honoru ani ojczyzny! POzostali sami wyrobnicy i kapitaliści krwiopijcy.

    Odpowiedz
  • gosc(2011-07-18 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    sami frustraci !

    Odpowiedz
  • fachowiec(2011-07-18 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    PO umie tylko kręcić lody, a nie budować drogi stadiony czy cokolwiek.Tutaj potrzeba fachowców a nie kolesi, bo kolesie są tylko od brania.Aby do następnych wyborów, a Euro 2012 rozegra się na Orlikach.

    Odpowiedz
  • zerk(2011-07-18 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    jedną wielką nieudolność mamy ze strony rządu po prostu rząd matołów i oni chcą wygrać wybory nie daj Boże .No cóż rząd ma media i naród i tak otumani

    Odpowiedz
  • harry(2011-07-18 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    rozgonic to cale peowskie towarzystwo nieudaczników na najblizszych wyborach, to jedyne co sie ciśnie na usta

    Odpowiedz
  • Pogromca Baranów(2011-07-18 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    W art, jest niekonsekwencja, GDDKiA podaje trmin zakończenia wykonania podbudowy z betonu, a w dalszej częsci czytamy że DSS pchają się na budowę z kruszywem. Prawda jest taka droga ma tylko jedną cienką warstwę stabilizacyjną z betonu cementowwego, 75% to kruszywo, GDDKiA celowo wprowadza informatyczny chaos ze względu na złe zalecenia przedprojektowe które wydała. Droga o takim prognozowanym natężeniu ruchu jaki będzie na A2 musi być wykonana na podbudowie z betonu tak jak np. gierkówka Częstochowa - Piotrków inaczej się rozpadnie po kilku latach. Należy się zapytać w co a może i w kogo zainwestowali producenci kruszyw, a także o to po co nam taka droga , droga A2 tylko na Euro 2012.

    Odpowiedz
  • poltergeist(2011-07-18 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kto wyjdzie na idiotę, kto z takim zacięciem argumentował, że A-2 będzie gotowa na czas ?, to ten od otrzymanych kwiatków. I co mu zrobicie ?, możecie mu naskoczyć tak jak w wielu innych przypadkach w gospodarce polskiej ogólnie. Do Euro pozostało jakieś 330 dni. Dzieląc te dni przez długość brakującego odcinka (50 km), wychodzi, że już od dzisiaj, natychmiast musiałoby w ciągu 6 dni powstawać 1 km. drogi. Odliczając zimę ( ok.3 msc) i inne nieprzewidziane warunki atmosferyczne wykonanie tego odcinka jest niemożliwe. Acha, negocjacje trwają. Kiedy dobiegną końca wtedy prace ruszą. Ale kiedy ???. A zegar: tik tak, tik tak...

    Odpowiedz
  • KLJ(2011-07-18 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    A po co Warszawie autostrada? Przecież do azjatyckiej części Polski i tak nie docierają żadne pojazdy.

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-07-18 07:10) Zgłoś naruszenie 00

    I tak dzień po dniu,miesiąc po miesiącu prace posuwają się naprzód-w negocjacjach i rośnie nam- zbędna ilość wyprodukowanej makulatury.Otake Polskę walczyłem i take Polskę mamy.A ile się przy drogach nakradli to ho.ho

    Odpowiedz