Oaktree Capital zaoferuje inwestorom 30-50 proc. akcji producenta, który ma oddziały w Polsce, Czechach (obejmujący również Słowację), we Włoszech (w tym region Słowenii), w USA, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie. W najbliższych latach właściciel spółki chce upłynnić 100 proc. akcji – twierdzi agencja Reuters.

Polski oddział Stocka bazuje na tradycji Polmosu Lublin, sprywatyzowanego na początku transformacji. Sztandarowym produktem oddziału jest wódka żołądkowa gorzka.
W kwietniu Oaktree Capital próbował sprzedać Stock Spirits innym potentatom z tej branży za cenę przeszło 700 mln euro. Ale największy na świecie producent alkoholi, koncern Diageo wycofał się z aukcji, podobno ze względu na wygórowaną cenę – wynika z relacji agencji Bloomberg.

W swoim rocznym raporcie Stock Spirit wskazuje na wzrost sprzedaży i zysków oraz “nieznaczną poprawę” sytuacji na rynku w 2011 roku. Zysk spółki przed opłaceniem odsetek, podatków, deprecjacją i amortyzacją (EBITA) za 2010 rok wzrósł o 17 proc. do kwoty 68,2 mln euro.