Koncern Microsoft jest bliski porozumienia w sprawie zakupu firmy Skype Technologies SA, lidera w telefonii internetowej, za 7-8 miliardów dolarów - poinformował we wtorek na swojej stronie internetowej "Wall Street Journal".
Reklama

Do zawarcia umowy może dojść jeszcze we wtorek - poinformowały źródła związane z transakcją, na które powołuje się amerykański dziennik gospodarczy.

Zastrzeżono jednak, że negocjacje trwały do późnego wieczora w poniedziałek i nie zostały jeszcze sfinalizowane, dlatego też zawarcie umowy nie jest pewne.

Jeśli potwierdzi się wartość tej ponad 7-miliardowej transakcji, będzie to jeden z największych zakupów w historii Microsoftu - pisze "WSJ". Łącznie z zadłużeniem Skype'a byłoby to nawet 8,5 mld USD.

W lecie 2010 roku Skype zapowiadał chęć wejścia na nowojorską giełdę. Od tego czasu w prasie spekulowano na temat kupienia firmy, szczególnie przez amerykańską firmę informatyczną Cisco.

W 2009 roku Skype został sprzedany przez aukcyjnego giganta internetowego, firmę eBay, grupie inwestorów za 2,75 mld USD.

eBay zachował 30 proc. udziałów, podczas gdy więcej niż połowa akcji jest w rękach grupy inwestorów, w tym m.in. domu aukcyjnego Silver Lake Partners, twórcy Netscape'a Marca Andreessena i jego partnera Bena Horowitza oraz kanadyjskiego funduszu emerytalnego (CPPIB).