Węgiel najdroższy w historii

autor: Tłum, Javier Blas, Jonathan Soble04.04.2011, 03:00; Aktualizacja: 04.04.2011, 19:51

Ceny węgla energetycznego w kontraktach rocznych zostały ustalone na najwyższym w historii poziomie 130 dol. za tonę, czyli o prawie jedną trzecią więcej niż rok temu. Powodem jest wysoki popyt ze strony Azji i zakłócenia w dostawach z Australii na początku tego roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:FT
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • sebastian(2011-04-04 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Polska kraj pełen absurdów i debilnych pomysłów rządzących!!!

    Odpowiedz
  • bywam(2011-04-04 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy paliwo jest najdroższe w historii w kuwejcie zapłacisz za pełny bak mniej niż za zgrzewke wody mineralnej.
    Gdy węgiel w Polsce jest surowcem do wydobycia, płacimy za tonę 700 zeta.

    Odpowiedz
  • jku(2011-04-04 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    POmiot chce sprzedać polskie kopalnie obcym. Zegar PO-"sukcesów" bije. Czas odstawić szkodników od koryta!!!

    Odpowiedz
  • To Ja chcę POdwyżkę - PREZES(2011-04-04 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    wziął sobie premie Marszalek czyli obecny Rezydent -no ten co jest z POlski.
    Zai9nkasował sobie vice - i vice i cala burżuazja Rządowa - to Nam Prezesom też się należy.

    Odpowiedz
  • Zorro(2011-04-04 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pisałem już,że w Wenezueli najtańsza ropa,a u nas powinien być najtańszy węgiel.Jak wyżej piszecie węgiel po podwyżce 130 dolarów.Ja w lutym zapłaciłem za tonę 611 zł w odległosci ok 8 km od kopalni.W Podkarpackim powyżej 700 zł.Jak to sie ma do tych 130 dolarów ?Ja rozumiem ,że za towar sprowadzany jestesmy zalezni,ale że za skarb narodowy jestesmy obdzierani ze skóry.I na koniec,żeby się nie powtarzać myślę tak jak Sebastian.
    I dodając-energetyka funkcjonuje na bazie węgla-też drożyzna.To w czym można temu Narodowi ulżyć ?

    Odpowiedz
  • Brunek bez wąsów(2011-04-04 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wybieraj POmazańców, a inteligentnie zdechniesz z głodu i to niezadługo.

    Odpowiedz
  • ur1952(2011-04-04 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie podobało się kupowanie węgla w tonach,teraz kupujcie sobie w wiaderkach,Polak jak zwykle mądry po szkodzie.

    Odpowiedz
  • Kurt(2011-04-04 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    Kilkanaście lat temu mądrala Balcerek chciał zamknąć wszystkie polskie kopalnie.Teraz tona na świecie kosztowała by 300 dularów.

    Odpowiedz
  • Mic(2011-04-04 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    A Polska w 2010 r. wydobyła tyle co w 1939 r. Trzeba jeszcze dodać, że wtedy cały Śląsk nie był nasz. Potęgą cukrową też kiedyś bylismy. Kim jestesmy teraz, niech każdy sobie odpowie i dobrze jesienią zagłosuję. Oby mądrze i bez emocji.

    Odpowiedz