Agroliga to producent oleju słonecznikowego. Milion euro pozyskane w ofercie prywatnej spółka ma zamiar przeznaczyć na inwestycje, między innymi na modernizację parku maszynowego. – Inwestycje, które chcemy przeprowadzić, wyniosą łącznie ponad 3,6 mln euro. 2,6 mln pochodzić będzie ze środków własnych – powiedział Oleksander N. Berdnik, prezes rady dyrektorów Agroliga Group PLC.

Spółka prognozuje, że tegoroczne jej przychody wyniosą 4,47 mln euro, a zysk netto 1,32 mln euro. W okresie od stycznia do września ubiegłego roku spółka zanotowała przychody na poziomie 4,2 mln euro i osiągnęła zysk w wysokości ponad 1 mln euro. To wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku 2009 o odpowiednio 74 i 99 proc.

Agroliga to 205. spółka, jaka będzie notowana na rynku NewConnect, oraz 4. zagraniczna. W tej chwili na alternatywnym rynku notowane są dwa przedsiębiorstwa z Czech oraz jedno w Bułgarii. W najbliższym czasie na NC mają się znaleźć walory pierwszej firmy z Wielkiej Brytanii. Avtech Aviation & Engineering PLC działa w branży lotniczej. 6 mln zł pozyskane z oferty na NewConnect chce przeznaczyć na inwestycję w nową stację obsługi w naszym kraju, dzięki której chce pozyskać więcej klientów z tej części Europy.