Tajwański producent smartphonów HTC, który okazał się największym rywalem dla iPhone’ów Apple, zanotował w czwartym kwartale aż 160-proc. wzrost zysków w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku.

HTC był pierwszym producentem smartphonów, który zastosował w swoich aparatach Android, system operacyjny Google’a. Zysk netto koncernu wzrósł do 14,59 mld nowych tajwańskich dolarów (500 mln dolarów) przy sprzedaży na poziomie 104 mld NTD – relacjonuje serwis BBC.

W zeszłym roku tajwańska spółka sprzedała 24,6 mln egzemplarzy telefonów, czyli dwukrotnie więcej niż w 2009 roku. Oczekuje się, że również w tym roku utrzyma się bardzo dynamiczne tempo wzrostu; spółka liczy na sprzedaż 8,5 mln aparatów w pierwszym kwartale. HTC rozpocznie także produkcję tabletów rzucając wyzwanie IPadowi Apple’a.

„To nowy rynek z wieloma konkurentami, dlatego nie zamierzamy się spieszyć” – oświadczył Peter Chou, dyrektor wykonawczy HTC - ”Mamy nadzieję, że dostarczymy produkt, który będzie spełniał oczekiwania konsumentów”.

Reklama