Jednak bez powiązań kapitałowych również widzi obustronne korzyści ze współpracy z tym telekomem.

"Jeśli na rynku pojawi się oferta sprzedaży Polkomtela, to ją rozważę. Do moich doradców zgłaszają się potencjalni partnerzy, trwają wstępne rozmowy. Potencjalna transakcja jest na tyle duża, że wymaga oprócz mojego, także zaangażowania dodatkowych partnerów" - powiedział PAP Solorz-Żak.

"Jeśli byłaby taka możliwość, to na pewno dążyłbym do upublicznienia Polkomtela" - dodał.

Biznesmen angażuje się w budowę sieci szybkiego szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii Long Term Evolution (LTE), oferowanej obecnie przez spółki z grupy Midas. Solorz-Żak nawet bez powiązań kapitałowych widzi możliwości współpracy z Polkomtelem.

"Bez względu na to, czy dojdzie do sprzedaży Polkomtela, na pewno współpraca, moim zdaniem, byłaby korzystna zarówno dla Polkomtela, jak i projektów telekomunikacyjnych, w które jestem zaangażowany" - powiedział.

Dzięki współpracy optymalizacja kosztów i nakładów inwestycyjnych grupy TP sięgnąć ma setki mln w ciągu pięciu lat

Jest to tym bardziej prawdopodobne w kontekście współpracy należącego do Telekomunikacji Polskiej Centertela oraz PTC.

"Wydaje mi się, że po informacji o umowie pomiędzy PTC i Centertelem, Polkomtel powinien zdecydować się na jakiś ruch, gdyż w innym przypadku ryzykuje pozostanie samotnie w tyle" - powiedział Solorz-Żak.

W drugiej połowie grudnia należący do Telekomunikacji Polskiej Centertel podpisał z PTC list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie współkorzystania z mobilnych sieci telekomunikacyjnych oraz częstotliwości radiowych. Dzięki współpracy optymalizacja kosztów i nakładów inwestycyjnych grupy TP sięgnąć ma setki mln w ciągu pięciu lat.

"Prawdopodobnie wspólnie będą mogli korzystać z infrastruktury oraz częstotliwości i w ten sposób wprowadzą nową ofertę. Być może w przyszłości, po uwolnieniu części swoich częstotliwości, będą chcieli uruchomić LTE. Jesteśmy jednak pierwsi w tym wyścigu i chciałbym wykorzystać tę przewagę" - powiedział Solorz-Żak.

Biznesmen uczestniczy w budowie sieci szybkiego szerokopasmowego radiowego dostępu do internetu w technologii LTE oferowanej przez Mobyland i Centernet.