Zainteresowanie kupnem Polkomtela jest duże - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen. Potwierdził, że do transakcji może dojść w pierwszej połowie roku. Dokumenty o sprzedaży firmy rozesłano do inwestorów 7 stycznia.

"Zainteresowanie jest duże. Jesteśmy wciąż w fazie podpisywania NDA (non-disclosure agreement, czyli umowy o poufności) z inwestorami, którzy wyrażają zainteresowanie transakcją" - powiedział wiceszef Orlenu. PKN jest jednym z akcjonariuszy telekomunikacyjnej spółki.

Jędrzejczyk potwierdził, że transakcja może być sfinalizowana w pierwszej połowie roku. "Jeżeli będą dobre oferty, jest to całkowicie realne" - dodał.

Z informacji wynika, że dokumenty z wiadomością o sprzedaży Polkomtela zostały rozesłane do potencjalnych inwestorów w piątek (7 stycznia).

Polkomtel jest wyceniany na ok. 16 mld zł

Według mediów wśród potencjalnych nowych inwestorów Polkomtela są m.in. arabski Orascom, holenderski KPN, hiszpańska Telefonica, szwedzka TeliaSonera, a także fundusze inwestycyjne np. Apax czy Blackstone. Zainteresowany zakupem Polkomtela jest też Zygmunt Solorz-Żak, który przyznał to oficjalnie i nie wykluczył wprowadzenia spółki z czasem na giełdę.

Polkomtel jest wyceniany na ok. 16 mld zł. Jego akcjonariuszami są: KGHM, PKN Orlen i Vodafone (mają po 24,4 proc.), PGE - ma 21,85 proc. oraz Węglokoks, który ma 4,98 proc.