Banki mają sposób na rekomendację T: zamiast kredytów gotówkowych więcej pożyczek pod zastaw hipotek

autor: Magdalena A. Olczak28.12.2010, 03:00

Banki obchodzą obowiązującą od ubiegłego czwartku rekomendację T. Zamiast tradycyjnych kredytów gotówkowych będą udzielały więcej pożyczek pod zastaw hipotek. To opłaci się także klientom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • chomiczek(2010-12-28 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    obecnie chyba najlepiej patrzeć przez pryzmat dostępności...

    Odpowiedz
  • pawel(2010-12-28 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    nie raz wchodzily rozne rekomendacje i jakos caly czas te banki ktore maja dobra dostepnosc ja zachowuja, dla mnie getin jest w czolowce w tym temacie

    Odpowiedz
  • pawel b.(2010-12-28 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko fajnie, tylko pytanie ilu ludzi, którzy normalnie zaciągnęliby kredyt gotówkowy, ma wolną od hipoteki nieruchomość, którą mogą bez problemu obciążyć? Poza tym koszty udzielenia kredytu zabezpieczonego na nieruchomości będą dużo większe niż w przypadku zwykłej gotówki.
    I może w końcu Polacy nauczą się liczyć i przestaną patrzeć na zaciąganie kredytów przez pryzmat wysokości miesięcznej raty, tylko zaczną brać pod uwagę ogólny koszt, który jest tym wyższy im dłużej trwa umowa...

    Odpowiedz
  • Tomygun(2010-12-29 07:21) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety o kredyty nie jest łatwo, dobrze że rząd nie zdążył ze zmianami w RnS. Przynajmniej niechcący zrobił niektórym prezent na święta.

    Odpowiedz
  • Olek(2010-12-29 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Całe szczęście dzięki temu programowi udało mi sie dostać kredyt i myśle że jest wiele takich ludzi w podobnej sytuacji jak ja, a to przecież jest normalne, ze każdy chce mieć swoje mieszkanie!!!

    Odpowiedz
  • bozena-nowosielska@wp.pl(2011-01-09 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    Zaciekawiła mnie możliwość zapoznania sie z komentarzem do rekomendacji T, jednak jedyne co nasuwa mi się po przeczytaniu tekstu to uwagi dotyczące używania przez Autora pojęć w rodzaju: "...pod zastaw hipotek", "...okres kredytowania hipoteki może sięgać nawet 30 lat" lub "...liczba kredytów zabezpieczonych hipoteką, ale nieprzeznaczonych na jej zakup..." . Artykuł w fachowym dzienniku, a za taki uważałam Dziennik Gazetę Prawną nie powinien zawierać takich skrótów myślowych (bo mam nadzieję, że nie były to błędy). Zastaw a hipoteka to dwa różne zabezpieczenia, kredytowanie prawa jakim jest hipoteka nie jest wogóle możliwe a kredyt, przy pomocy którego nie można zakupić hipoteki - trudny do pojęcia. Poizdrawiam, Bożena

    Odpowiedz
  • Seba(2011-01-25 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    "Wszystko to przekłada się na niższą ratę kredytową. Analitycy wyliczyli, że o ile rata pięcioletniej pożyczki gotówkowej na kwotę 40 tys. zł wynosi średnio 1000 zł, to przy pożyczce hipotecznej na podobną sumę wyniesie ona zaledwie 360 zł."

    Przepraszam ale 60 miesięcy razy 360 zł = 21600 zł Czy to ta "podobna" kwota ?

    Odpowiedz