"Pracujemy nad kolejnymi wspólnymi ofertami" - powiedział dziennikarzom prezes TPSA Maciej Witucki. Dodał, że w styczniu telewizja 'n' rozpocznie sprzedaż mobilnego dostępu do internetu Orange Free.

"Do końca I kwartału wdrożymy wspólnie pełną ofertę" - dodał Witucki.

Prezes TVN Markus Tellenbach poinformował, że na początku przyszłego roku telewizja 'n' uruchomi pierwszy kanał w formacie 3D, który będzie dostępny dla klientów TnK.

"Nie ma dziś wystarczająco dużo kontentu żeby zbudować na nim tematyczny kanał 3D, będziemy mieli jednak najlepsze możliwe programy, w tym relacje sportowe i filmy" - zaznaczył Tellenbach. TVN startuje w przetargu na prawa do transmisji piłkarskiej Ekstraklasy. Tellenbach zaznaczył, że spółka startuje samodzielnie i nie planuje współpracy z innymi graczami, np. z Polsatem. Nie utworzy też konsorcjum z TPSA a rozwiązania przetargu spodziewa się przed zamknięciem okresu transferowego dla polskich klubów piłkarskich, czyli być może np. w lutym.

Po podpisaniu umowy o partnerstwie TVN i TPSA informowały, iż liczą, że przyniesie ona korzyści na poziomie przychodów, jak i synergie kosztowe. Firmy oceniaja, że umowa przyniesie 100 mln zł na poziomie EBITDA w ciągu pięciu lat każdej z nich.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku TPSA miała 111 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 1.030 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 11.758 mln zł wobec 12.555 mln zł.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku TVN miał 26,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 178,16 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1740,36 mln zł wobec 1443,01 mln zł.