Będzie to dziewiąta edycja imprezy, która do tej pory zgromadziła ponad 15 tys. zwiedzających. Organizatorzy spodziewają się w tym roku ponad tysiąca gości. Przede wszystkim managerów flot samochodowych, ale także szefów firm, specjalistów ds. PR czy reklamy. Zwłaszcza do tych pierwszych kierowana jest bogata część konferencyjna.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, warszawskie spotkanie ma na celu głównie szukanie odpowiedzi na pytania nurtujące specjalistów z branży flotowej.

Najważniejsze z nich to: Co przyniesie nam rok 2011 i kolejne lata? Zwłaszcza, że z powodu likwidacji tzw. kratek od stycznia rynek flotowy będzie funkcjonował w nowym otoczeniu prawno-podatkowym. Inne z najistotniejszych pytań to: W które rozwiązania warto inwestować? Gdzie szukać sprawdzonych metod zarządzania? Co szykują ustawodawcy i jakie mogą być tego konsekwencje? Podczas debaty i wykładów sprawy te przybliżać będą zarówno specjaliści z branży flotowej i prawnicy.
Ważnym wydarzeniem imprezy, a zarazem swoistym podsumowaniem roku 2010, będzie wręczenie statuetek Top Player 2010 - nagród magazynu „Flota” dla firm, które skutecznie obroniły się przed kryzysem ekonomicznym. Nie zabraknie premierowych pokazów samochodów, ale także motoryzacyjnych ofert „last minute”, czyli wyprzedaży pojazdów z końca roku 2010. Będą też atrakcje lżejszego kalibru, m.in. wyścigi zdalnie sterowanych modeli aut czy symulatory F1.
Fleet & Business Day 2010 odbędzie się w warszawskiej Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14), 2 grudnia. Udział jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej http://www.fbd2010.pl/

Program części konferencyjnej Fleet & Business Day 2010.

09:00 Uroczyste rozpoczęcie Fleet & Business Day 2010
09:10 Planowane zmiany podatkowe od stycznia 2011 roku - Brak kratki
10:00 Grudniowe zakupy aut, czyli: "Flotowe Last Minute"
11:00 Ekologiczna Flota - jak wcielić to hasło w życie?
11:30 Samochód w rękach pracownika (case study)
12:00 Nowoczesna flota - narzędzia zarządzania i controllingu.
12:30 Rozwój branży flotowej, a ewolucja leasingu środków transportu.
13:30 Wręczenie statuetek „Top Player” - nagród magazynu „Flota” dla firm, które skutecznie obroniły się przed kryzysem ekonomicznym.
14:00 Debata flotowa: Tematem tegorocznej debaty flotowej będą szanse związane z wychodzeniem rynku z czasu spowolnienia gospodarczego. Perspektywy roku 2011 w nowym otoczeniu prawno-podatkowym (likwidacja kratki). Reprezentowane będą trzy punkty widzenia: fleet managera, koncernów motoryzacyjnych i ustawodawcy. Rozmowa moderowana z udziałem uczestników.
15:30 Uroczyste zakończenie imprezy.