Polacy wciąż nie lubią prywatyzacji

autor: Rafał Pisera24.09.2010, 03:00

Państwo nie powinno oddawać w ręce prywatne firm ze strategicznych sektorów takich jak energetyka czy górnictwo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • Cpun wyprzedaje rodowe srebra jak pijak(2010-09-24 09:37) Zgłoś naruszenie 00

  Zakłady które budowano po 20-30-40-lat chce wyprzedać za 2-3 lata -to się w głowie nie mieści . Wyprzedaje dorobek pokoleń na "pniu" czym doprowadza nawet emerytów obecnych i przyszłych do ruinygdyż akcje dołują od nadmiaru dostaw i braku odbiorców a wiadomo że fundusze zainwestowały tam swoje pieniądze. Donald i jemu POdobni nic nie buduje poza stadionami -Premier Kiboli-w 3 -lat wyprzeda dorobek POkoleń a wówczas zostaniemy z ręką w nocniku. Zapraszam do Internetowego licznika długu POlski.szą

  Odpowiedz
 • O tym już ptaszki spiewają ale POlityczny złodziej(2010-09-24 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  rozpoczął wyprzedaż państwowych zakładów pracy budowanych onegdaj z zysków które od ludzi dotychczas zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy inkasował BUDŻET zamiast odprowadzać je jako składki do ZUS za tak zatrudnionych.
  Donald stwierdził ,że Ustawa dla takich osób musi być zmieniona gdyż nikt w przeszłości nie odprowadzał do ZUS-u za te osoby dodatkowych składek w związku z Ich przywilejem emerytalnym nie płaciły.Ustawa o pracownikach zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy została jak wiadomo już zmieniona -nowa - nie dość ,że nie uwzględniała Ona faktycznego czasu pracy tych pracowników zatrudnionych w przeszłości w zakładach energetycznych ale dokonano swoistego przemianowania stanowisk - zmieniono doktrynę zapisów USTAWY– (de/fakto ustawa znowelizowana zamieniła uprawnienia dla pracowników z osób zatrudnionych w niebezpiecznych i szkodliwych warunkach pracy na osoby których błąd w pracy może zaszkodzić gospodarce lub środowisku naturalnemu. np. nastawniczowie bloków energetycznych czy decydenci !) Innym osobom faktycznie zatrudnianym w niebezpiecznych i szkodliwych warunkach uprawnienia odebrano .Chyba tylko dlatego ,że w myśl nowej doktryny obecnych VIPów takich złych warunków się obecnie i z przeszłości nie wykazuje!!!
  --dla przykładu Pani Minister Fedak jako kobieta ( w wieku60 lat) odejdzie wcześniej na emeryturę (choć prace o prawdziwych warunkach szkodliwych i niebezpiecznych zna tylko z Internetu) ,--niż ludzie którzy od lat 80 są zatrudnieni na stanowiskach remontowych i eksploatacyjnych przy blokach energetycznych w warunkach dotychczasowo uznawanych za szkodliwe i niebezpieczne i dodatkowo pracowali jak jeszcze raz podkreślam w przeszłości nawet około 1000 dni czyli 5lat roboczych!!!- Cóż to za społeczna sprawiedliwość?--cóż to za jaskrawe bezprawie!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane