W Polsce może być ok. 150 mld m sześc. gazu łupkowego

08.05.2010, 09:24; Aktualizacja: 08.05.2010, 17:14

W Polsce może być ok. 150 mld m sześc. gazu łupkowego. Choć to 10 proc. tego, co szacują Amerykanie, to i tak więcej niż mamy zasobów gazu wydobywanego w złożach konwencjonalnych - powiedział PAP geolog Państwowego Instytutu Geologicznego Hubert Kiersnowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • Dane szacunkowe - niewiele dają(2010-05-08 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy 95% / z hakiem/ katolików i co z tego wynika??
    - że jesteśmy najbardziej katolickim krajem Europy;
    - że jesteśmy największymi przestępcami Europy!!

    Odpowiedz
  • Gasman(2010-05-08 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz trzeba policzyć ile to koszt 150 mld m sześc. gazu łupkowego * 1 % opłaty, zapewnionej nam wszystkim dzięki umiejętnościom wspaniałych negocjatorów rządowych.

    Odpowiedz
  • andin(2010-05-08 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Za to Pawlak podpisuje długoletni kontrakt z ruskimi.Tym gazem łupkowym będziemy mogli się udławić.To podważa sens dalszych odwiertów i eksploatacji złóż.Kto za tym stoi?

    Odpowiedz
  • zet(2010-05-08 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jak dla mnie to pan minister zbytnio się pospieszył z rodawaniem koncesji.
    Jak by tego było malo to oddał koncesje w prezencie amerykańskim firmom bo 1 procent to śmieszna wartość.
    Czuję po za tym dziwny skręt kiszek i skurcz żołądka bo do mej świadomości dociera że Polska i my naród zostaliśmy obrabowani i to dzięki decyzjom jednego ministra?
    Dlaczego oddaje sie za bezcen narodowy skarb?
    Kto jest głównym beneficjentem tych decyzji?
    Jakim prawem własnośc narodową w postaci gazu łupkowego rozdaje się za darmo obcym firmom które póżniej nam sprzedadza to nasze dobro z zyskiem dla siebie.To oburzajace i niedopuszczalne żeby decyzje o tak waznym znaczeniu dla Polski zapadały bez konsultacji z całym narfodem.
    Dlaczego nie poczekano aż nasze rodzime firmy beda dysponować możliwosciami technologicznymi aby moglły wydobywac ten polski skarb dla Polski? Komu sie tak spieszyło żeby roztrwonić narodowe dobro?
    Czy gaz łupkowy nie mógł poczekać jeszcze 10 lat skoro zalega tam od milionów lat?
    Zygaż mi sie chce.
    Jesli nie wyjasnia narodowi dokładnie punkt po punkcie na czym polegaja te umowy koncesyjne i co to ma oznaczac dla naszej przyszłosci to marnie widze przyszłosc tych dysydentów.

    Odpowiedz
  • bulba(2010-05-08 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 (na ok. 150 lat zapotrzebowania obecnego Polski) za ok. 1% wartości .

    Oby tak dalej Potumany !

    Phi już 2010-02-09 piał o " Megaprzekręt " http://1616.salon24.pl/155948,megaprzekret

    Odpowiedz
  • bulba -Casyno PO-land cd(2010-05-08 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Mał rację mówiąc -
    "Rządzą nami dupki ..."
    "Trzeba jak najszybciej znaleźć prokuratora i dać ich pod trybunał" - powiedział 09.11.2009 w TVN24 u Rymanowskiego p. Guzowaty .

    -"To, co robi ta ekipa, szkodzi Polsce. To jest szwindel, to narusza interes gospodarki polskiej i Polaków"
    "Robią błąd za błędem - pujdą za to do pier**la!
    -W jakim państwie my żyjemy , to są chłopcy ... , gromada cwaniaczków ,która naciąga na kasę "

    Odpowiedz
  • Bulba do szkoły(2010-05-08 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    150mld to nie 1,5 bln, a 0,15

    Odpowiedz
  • bulba -Casyno PO-land cd(2010-05-08 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    do 7 -przeczytaj uważnie początek artykułu
    ---"to 10 proc. tego, co szacują Amerykanie "
    czyli przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 !

    Odpowiedz
  • ZA ILE SPRZEDALIŚCIE TO POLITYCY?????(2010-05-08 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    CZY POLSKA MOGŁABY OPRACOWAĆ SAMA TECHNOLOGIĘ? NAPRAWDĘ TO NIE JEST MOŻLIWE??? NAPRAWDĘ NIE MOŻEMY TEGO ZROBIĆ SAMI ??? NAPRAWDĘ TRZEBA TYLKO WSZYSTKO ODDAĆ W RĘCE OBCYCH??

    Odpowiedz
  • AK(2010-05-09 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Co z tego że mamy gaz łupkowy, skoro mamy rząd głupkowy, który oddał ten gaz yankesom za darmo.

    Odpowiedz
  • gazownik(2010-05-09 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jużbylismy potęgą naftową dzieki wielkim złozom w Karlinie . Jeździli tam dostojnicy i filmowali się na tle płonących szybów . Teraz mamy gazy z głupków i też będziemy potęgą .

    Odpowiedz
  • bulba(2010-05-25 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    DO GAZOWNIK - Przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że opłaty licencyjne w Polsce są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Polsce są wręcz najkorzystniejsze na świecie. ! ! !
    Tymczasem sprawą sprzedawania przez rząd licencji zagranicznym podmiotom mimo posiadania rodzimej technologii wydobywczej gazu łupkowego zajęło się CBA. Kilka tygodni temu do Biura wpłynęło zawiadomienie o możliwych nieprawidłowościach w procesie udzielania „licencji łupkowych”.
    Co wykażą działania agentów Pawła Wojtunika, czas POkaże.

    Odpowiedz