Promocjom sprzyja dobra koniunktura na rynku akcji i powrót zainteresowania funduszami. Rezygnując na pewien czas z opłat manipulacyjnych, TFI na nowo rozpoczynają walkę o klientów
TFI i dystrybutorzy funduszy coraz częściej starają się przyciągnąć klientów promocyjnymi opłatami. Sprzyjają im notowania giełdowe i powrót zainteresowania funduszami.
Do końca października opłat manipulacyjnych w pięciu subfunduszach akcyjnych nie będzie pobierać Aviva Investors TFI (dawniej Commercial Union TFI). Z promocji mogą korzystać klienci, który kupią jednostki m.in. za pośrednictwem doradców ds. ubezpieczeń i inwestycji Aviva CU, strony internetowej firmy oraz Alior Banku. Tyle potrwa też jeszcze promocja produktów Amplico TFI (dawniej AIG TFI). Wszystkie fundusze z oferty towarzystwa bez opłat manipulacyjnych można kupić u 11 dystrybutorów. W tym miesiącu zwolnieni z opłat manipulacyjnych są również wybrani klienci banku DnB Nord.
Dłużej potrwa promocja w DM BOŚ. Broker do końca roku zrezygnował z opłat manipulacyjnych przy zleceniach na fundusze inwestycyjne. Dotyczy to jednak zleceń internetowych, których wartość przekroczy 2 tys. zł, oraz 5 tys. zł, jeśli są składane w oddziałach biura.
Promowaniu funduszy sprzyja utrzymująca się od kilku miesięcy dobra koniunktura na rynku akcji. To spowodowało, że w maju klienci funduszy inwestycyjnych po raz pierwszy od wielu miesięcy wydali na zakupy funduszy więcej, niż wyniosła wartość jednostek umorzonych. Dodatnie saldo nabyć i umorzeń wyniosło wtedy 0,1 mld zł. W sierpniu było już o 1 mld zł większe.Więcej informacji: TFI rezygnują z opłat manipulacyjnych