Na rynku widzimy wyraźny trend spadkowy oprocentowania depozytów. W zestawieniach najlepszych ofert nie znajdziemy już żadnego depozytu z wyższym niż 6,5 proc. w skali roku oprocentowaniem. Czy zatem banki zmieniają strategię?

Najlepsi przez internet

W rankingach Comperii najlepszymi bankami pod względem ofert depozytowych są niewątpliwie Meritum Bank oraz AIG Bank. W przypadku 3-miesięcznego oraz rocznego depozytu najwyższe odsetki proponuje Meritum Bank – jest to oprocentowanie 6,25 proc. w skali roku na 3 miesiące oraz 6,5 proc. dla rocznego depozytu. Na okres 6 miesięcy można zarobić więcej na lokacie AIG Banku. Jej oprocentowanie to 6,4 proc. w skali roku. Wynika to z promocji podwyższającej oprocentowanie depozytu o 0,1 pkt proc. dla klientów, którzy otworzą lokatę Direct+ drogą internetową.

Zarówno Meritum Bank, jak i AIG Bank oferują lokaty bez dodatkowych warunków, takich jak chociażby założenie rachunku osobistego lub skorzystanie z innych produktów banku. Procedura otwierania lokat jest uproszczona, ogranicza się do wypełnienia formularzy z danymi osobowymi oraz przelania środków na wygenerowany rachunek. AIG Bank założy nam wprawdzie bezpłatne konto, jednak będzie to tylko pomocniczy rachunek, na który bank przeleje środki po zakończeniu okresu deponowania środków.