"Cały czas będziemy prowadzić prace nad separacją funkcjonalną i wypowiemy się na ten temat na jesieni" - powiedział Dyl na konferencji na temat planu tzw. "Karty Równoważności". UKE rozpoczęło prace nad przymusowym podziałem TPSA na część hurtową i detaliczną pod koniec zeszłego roku. W tym roku TPSA przedstawiło tzw. "Kartę Równoważności", czyli plan dobrowolnych działań mających stanowić alternatywę dla podziału.

UKE generalnie negatywnie oceniło plan TPSA

UKE generalnie negatywnie oceniło plan TPSA (choć przyznało, że są w nim ciekawe propozycje nad którymi warto pracować). Natomiast spółka zaproponowała w poniedziałek, że do 1 września przedstawi nową wersję karty, uwzględniającą uwagi operatorów alternatywnych. Zmiany w karcie miałyby zostać wypracowane na spotkaniach grupy roboczych, w których pracowaliby przedstawiciele TPSA i innych operatorów.

W trakcie debaty, przedstawiciele operatorów alternatywnych, zaproponowali żeby prace w zespołach roboczych odbywały się z udziałem przedstawicieli UKE.

"Gospodarzem projektu jest TPSA, jednak UKE może być ich uczestnikiem a także ewentualnie gospodarzem "lokalowym" - powiedział Dyl. Zastrzegł jednak, że urząd będzie kontynuował prace nad swoją wersją decyzji o podziale TPSA.