Na mocy podpisanej w poniedziałek umowy Axel Springer Polska przejmuje 49 proc. udziałów w Infor Biznes, należącej do holdingu Infor PL. W ramach aportu mniejszościowy udziałowiec wniesie do Infor Biznes wydawany od 2006 roku opiniotwórczy Dziennik oraz serwis internetowy Dziennik.pl. Infor PL wciąż zachowuje kontrolę nad spółką. Pozostałych szczegółów transakcji nie ujawniono.

Jak podkreślają wydawcy, jednym z celów współpracy jest wspólne wydawanie nowej gazety codziennej, która ma pojawić się na rynku jesienią 2009 roku i łączyć w sobie fachowe i narzędziowe treści Gazety Prawnej oraz informacje polityczne, sportowe i kulturalne Dziennika. Obecnie trwają pracę nad nową formułą gazety. Jednocześnie Gazeta Prawna dla prenumeratorów pozostanie osobnym dziennikiem, ale będzie poszerzona o nowe, dodatkowe treści. Drugim celem transakcji jest też wzmocnienie Infor PL w internecie i zdobycie pierwszego miejsca w kategorii biznes, prawo, finanse wg. badań Gemiusa.

— Ta transakcja to kolejny krok w realizacji strategii Infor PL, zarówno na rynku prasowym, jak w internecie, który jest przyszłością — mówi Ryszard Pieńkowski, prezes i właściciel holdingu Infor PL.

— Koncentrujemy siły. Taki ruch zwiększy znacznie nasz potencjał na bardzo konkurencyjnym rynku prasowym i zapewni nam mocną pozycję dla przyszłych działań — dodaje Florian Fels, prezes Axel Springer Polska.