Prezes UOKiK prowadziła dwa równoległe postępowania. Na podstawie pierwszej decyzji Axel Springer Polska będzie mógł objąć 49 proc. udziałów w Infor Biznes. W efekcie Axel Springer Polska będzie kontrolował Infor Biznes wspólnie z dotychczasowym właścicielem Infor PL. Druga zgoda dotyczy nabycia przez Infor Biznes mienia Axel Springer Polska, związanego z wydawaniem gazety "Dziennik Polska Europa Świat" oraz domeny internetowej dziennik.pl.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku - głosi oświadczenie UOKiK.

Na bazie "Dziennika" oraz "Gazety Prawnej" powstanie nowa gazeta

Axel Springer Polska wydaje obecnie trzy dzienniki: "Dziennik Polska Europa Świat", "Fakt", "Przegląd Sportowy" oraz kilkanaście czasopism, w tym m.in. "Forbes", "Newsweek", "Auto Świat". Prowadzi także czternaście informacyjnych serwisów internetowych. Spółka należy do Grupy Axel Springer, jednego z czołowych europejskich wydawców prasowych, który prowadzi działalność w ponad 30 krajach. W Polsce oprócz Axel Springer Polska przedsiębiorca posiada jeszcze dwie spółki - Europress Polska, która zajmuje się rozpowszechnianiem w Polsce zagranicznych dzienników i czasopism oraz Viviana Investments, która zarządza niektórymi prawami własności intelektualnej związanymi z działalnością grupy.

Infor Biznes wydaje "Gazetę Prawną" - ogólnopolski dziennik o tematyce prawno-ekonomicznej oraz prowadzi portale internetowe: gazetaprawna.pl i forsal.pl. Spółka należy do Grupy Infor PL, która zajmuje się m.in. wydawaniem kilkunastu czasopism o tematyce gospodarczej, prowadzeniem serwisu internetowego (infor.pl), organizowaniem szkoleń, kursów, konferencji oraz prowadzeniem działalności poligraficznej.

Obaj wydawcy poinformowali na początku czerwca, że zamierzają połączyć "Dziennik" oraz "Gazetę Prawną" i na ich bazie stworzyć nową gazetę codzienną, która ma zacząć ukazywać się jesienią.

Informowali wtedy, że nowy dziennik łączyć ma treści "Dziennika", "szczególnie z obszaru polityki, kultury i sportu", oraz "Gazety Prawnej", "wyspecjalizowanej w tematyce gospodarczej, podatkowej i prawnej". Niezależnie od nowego produktu "Gazeta Prawna" ma się ukazywać w dotychczasowej formule dla prenumeratorów.

"GP" w prenumeracie ma być poszerzona o treści bieżące, sport i program telewizyjny

Axel Springer Polska informował wtedy, że po dokonaniu transakcji do Infor Biznes przejdą wszyscy pracownicy redakcji "Dziennika" i dziennika.pl, a ponadto pracownicy, którzy w pozostałych działach związani byli zawodowo wyłącznie z tymi tytułami". Ponadto przejście pracowników do Infora nie będzie "skutkowało zmianami warunków pracy".

Również Infor PL zapewniał, że nie przewiduje się redukcji w zespole "Gazety Prawnej" m.in. ze względu na utrzymanie "GP" w prenumeracie. Gazeta Prawna w prenumeracie ma być poszerzona o treści bieżące, sport i program telewizyjny.