Osoby, które wstrzymywały się z rezerwacją wakacji do czasu, aż pojawią się oferty last minute, nie powinny już dłużej czekać. Biura podróży zaostrzyły właśnie walkę cenową o klientów. Wycieczki są tańsze nawet o ponad 50 proc. od ceny katalogowej. Zdaniem przedstawicieli biur podróży takiego wysypu ofert last minute jeszcze nie było.

W maju ceny spadły

– Wybór jest bardzo duży, a do tego są one naprawdę bardzo atrakcyjne cenowo – zauważa Magda Plutecka-Dydoń z Neckermanna.

– Ceny w maju wręcz zwariowały. Zaczynają się już od 600 zł. Za taką kwotę można spędzić tygodniowy urlop w Tunezji z oferty Exim Tours w hotelu 3-gwiazdkowym. Natomiast do Turcji z oferty Scan Holidays do hotelu 3-gwiazdkowego polecimy już od 890 zł – wymienia Ania Zielińska z internetowego biura podróży Fly.pl

Do tego, jak zauważa Piotr Czorniej, dyrektor działu marketingu w Exim Tours, w tym roku w porównaniu z poprzednim sezonem oferty last minute pojawiły się dużo wcześniej.

Jest to spowodowane tym, że wielu touroperatorów, nie przewidując nadejścia kryzysu, przygotowało zbyt rozbudowane programy. W związku z dużo niższą sprzedażą muszą więc zacząć stosować duże rabaty i promocje, by zrealizować swoje plany, szczególnie w miesiącach przed sezonem. – Do wyjazdu w tym okresie przekonuje się coraz więcej Polaków. Jednak w tym roku, ze względu na kryzys, pozostało na rynku mnóstwo ofert – mówi Magda Plutecka-Dydoń.

Taniej także za luksus

Warto dodać, że znaczna część z nich to wyjazdy do hoteli o wyższym standardzie. Co oznacza, że prawdziwe okazje można w tym roku wynaleźć także wśród luksusowych ofert.

– Dobrym przykładem jest ekskluzywny hotel z wyżywieniem all inclusive w Egipcie dostępny od 1599 zł od osoby – dodaje Anna Zielińska.

Jest też 5-gwiazdkowy hotel z opcją all inclusive w Turcji, który możemy zarezerwować już od 850 zł, czy 4-gwiadkowy na Kos z dwoma posiłkami, który Neckermann proponuje od 1069 zł za tydzień.

Pojawiły się także atrakcyjne cenowo oferty do Dubaju.

– Na dwa tygodnie przed wylotem ofertę do Dubaju zarezerwujemy już za 2200 zł za tydzień w hotelu 3-gwiazdkowym z wyżywieniem – wyjaśnia Piotr Czorniej.