statystyki

Rzecznik finansowy nie składa broni

autor: Patryk Słowik28.09.2020, 09:40; Aktualizacja: 28.09.2020, 09:40
Jak zaznacza prof. Golecki, wady natury prawnej i legislacyjnej, a zwłaszcza niemożliwe do usunięcia wady systemowe proponowanego rozwiązania, uzasadniają wystąpienie o zaniechanie dalszych prac nad nim.

Jak zaznacza prof. Golecki, wady natury prawnej i legislacyjnej, a zwłaszcza niemożliwe do usunięcia wady systemowe proponowanego rozwiązania, uzasadniają wystąpienie o zaniechanie dalszych prac nad nim.źródło: ShutterStock

Mariusz Golecki, rzecznik finansowy, zgodnie z zapowiedziami nie ustaje w przekonywaniu rządzących, że likwidacja urzędu RF i przekazanie jego kompetencji prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest złym pomysłem.

W ostatni piątek upublicznił swoją opinię przesłaną projektodawcy. Argumentuje w niej, że planowane zmiany doprowadzą „do nieuzasadnionego uprzywilejowania podmiotów rynku finansowego, a w szczególności banków i ubezpieczycieli, kosztem pogorszenia sytuacji prawnej ich klientów”.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane