statystyki

Ładowarek coraz więcej, a elektryków ciągle mało

autor: Krzysztof Śmietana09.09.2020, 07:45; Aktualizacja: 09.09.2020, 07:45
Eksperci podkreślają, że liczba stacji ładowania jest już całkiem spora. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych na koniec lipca było ich 1224.

Eksperci podkreślają, że liczba stacji ładowania jest już całkiem spora. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych na koniec lipca było ich 1224.źródło: ShutterStock

GDDKiA uruchamia punkty ładowania przy autostradach i ekspresówkach. Będzie e-taryfa dla elektromobilności.

Pierwsza stacja ładowania, która powstała na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, została właśnie uruchomiona w tzw. MOP-ie, czyli miejscu obsługi podróżnych na autostradzie A4 między Wrocławiem i Opolem, w pobliżu miejscowości Wierzbnik. W najbliższych tygodniach zostaną uruchomione kolejne takie punkty – we wrześniu na MOP-ie Jonas, na trasie S8 między Wrocławiem i Łodzią, a w listopadzie na A4 koło Gliwic i koło Brzegu oraz na S8 koło Łodzi. W 2021 r. dołączy jeszcze kilkanaście stacji na MOP-ach na autostradach A1, A2 i A4 oraz na trasie S8. GDDKiA do końca roku ogłosi zaś kolejne przetargi, które wyłonią operatorów ponad 30 punktów ładowania na autostradach A1 i A4 oraz trasach ekspresowych S3, S7 i S8.

Eksperci podkreślają, że liczba stacji ładowania jest już całkiem spora. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych na koniec lipca było ich 1224. W każdej stacji znajdują się średnio dwa punkty ładowania. Zwykle spotkamy je w centrach handlowych, przy hotelach, biurowcach i coraz częściej także na stacjach benzynowych. Największy operator ładowarek, firma GreenWay, w Polsce ma ponad 250 stacji. Spółka chce podwoić ich liczbę w 2021 r.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane