Największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej to wydarzenie, którego prestiż i rolę w przestrzeni europejskiego dialogu budowano przez ponad dekadę. W tym roku trwać będzie od 2 do 4 września. Zapraszamy na relację live z otwarcia EEC 2020.

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) stał się szerokim i otwartym forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.

Kongres za swój cel obrał wskazywanie zjawisk i trendów o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju.

Wielki i mniejszy, tradycyjny i innowacyjny, rodzimy i globalny biznes zaakceptował trzydniowe spotkanie w Katowicach jako skuteczną, owocną platformę bezpośrednich kontaktów B2B.

Połączenie tych funkcji, składających się de facto na misję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, było i jest ewenementem w branży eventowej, co potwierdzali uczestnicy kolejnych edycji, których liczba sięgnęła 15 tysięcy. W setkach tysięcy liczeni byli obserwatorzy kongresowych wydarzeń. Wskazania Kongresu – brane pod uwagę przez inwestorów, menedżerów i polityków – w realny sposób zmieniały naszą rzeczywistość.

Rok 2020 jest – w gospodarce, przemyśle spotkań i dziejach EEC czasem szczególnych wyzwań. Rzeczywistość zmieniła się radykalnie, błyskawicznie, niezależnie od czyjejkolwiek woli i w sposób, którego nikt nie przewidział, a społeczne i ekonomiczne skutki tego, co przyniosła pandemia COVID-19, prędko nie znikną.

Europejski Kongres Gospodarczy pozostał w tych ekstremalnych warunkach wierny swojej misji, którą realizuje z wykorzystaniem nowych narzędzi, modeli i kanałów komunikacji.
W maju oraz w czerwcu miały miejsce, cieszące się niezwykłym zainteresowaniem i skupiające uwagę setek tysięcy widzów, wydarzenia pod szyldem EEC Online. Jako eecpoland.eu transmitowaliśmy zapisy webinariów, prezentacji, rozmów i debat online poświęconych gospodarce, która szukała w tym czasie odpowiedzi na podstawowe pytania.

Równocześnie trwało programowanie wrześniowego Kongresu, który w terminie 2-4 września 2020 r. odbędzie się „na żywo” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – rzecz jasna z zachowaniem obowiązujących wówczas zasad bezpieczeństwa i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zapewniających otwarty dostęp do kongresowych wydarzeń i treści, interaktywność i bezprecedensowy w skali medialny zasięg.

Znany jest już zakres tematyczny wrześniowego Kongresu. Wiele nurtów jego 12. edycji zyska, co zrozumiałe, silny nowy kontekst, ale agenda trzydniowego spotkania zachowa swoją różnorodność i obfitość pozwalającą mierzyć się z najważniejszymi wyzwaniami współczesności – także tymi, których wagi nie anulowały bieżące problemy mające źródło w pandemii.