Jesteśmy największym producentem i eksporterem sprzętu AGD w Europie

autor: Patrycja Otto06.08.2020, 07:35; Aktualizacja: 06.08.2020, 07:46
Wzrosty produkcji to m.in. reakcja producentów na zwiększający się popyt krajowy

Wzrosty produkcji to m.in. reakcja producentów na zwiększający się popyt krajowyźródło: ShutterStock

Producenci urządzeń gospodarstwa domowego od lat uznają Polskę za dobre miejsce do inwestycji, dzięki czemu nasz kraj wyrósł na lidera w produkcji dużego AGD. Z 23 mln sztuk rocznie przegoniliśmy Niemców. Pozostało nam jeszcze pokonanie ich pod względem wartości produkcji. Zdaniem ekspertów jest na to szansa w tym roku.

W ubiegłym roku z taśm w polskich fabrykach zjechał sprzęt za 24 mld zł. – To oznacza, że zbliżyliśmy się pod tym względem do Niemiec, które mają 36-proc. udział w unijnej produkcji szacowanej na ok. 15 mld euro – komentuje Radosław Maj z APPLiA Polska, Związku Pracodawców AGD.

W tym powinno nastąpić dalsze umocnienie pozycji naszego kraju. Szczególnie że w ostatnim roku powstały nowe zakłady, które cały czas są na rozruchu. Mowa m.in. o fabryce zmywarek w Łodzi, należącej do BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, która została uruchomiona w III kw. 2019 r. Docelowo mają w niej powstawać 3 mln urządzeń rocznie. Moce produkcyjne zwiększa też łódzka fabryka suszarek, należąca do tego niemieckiego producenta.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane