statystyki

W dwa lata 16 mln zł na polski samochód elektryczny

autor: Grzegorz Kowalczyk27.07.2020, 08:44; Aktualizacja: 27.07.2020, 08:44
Według ostatniego sprawozdania finansowego w 2019 r. spółka poniosła koszty w wysokości 8,7 mln zł (przy 7 mln zł rok wcześniej). Około połowy przypadło na wynagrodzenia.

Według ostatniego sprawozdania finansowego w 2019 r. spółka poniosła koszty w wysokości 8,7 mln zł (przy 7 mln zł rok wcześniej). Około połowy przypadło na wynagrodzenia.źródło: ShutterStock

Jeśli projekt auta na prąd ma osiągnąć zakładane cele, poniesione koszty są wyjątkowo niskie. Zbyt wysokie jednak, by nic z tego nie wyszło.

Po niemal czterech latach od założenia spółki ElectroMobility Poland jutro ma być zaprezentowany prototyp polskiego samochodu elektrycznego. Samo jego stworzenie nie było wielkim osiągnięciem – udowadniają to liczne wcześniejsze prace polskich konstruktorów – m.in. mały osobowy iXAR z Nysy czy lekki dostawczy FSE z Białej Podlaskiej.

Skonstruowany przez EMP pojazd ma jednak odróżniać to, że będzie pierwszym zaprojektowanym w Polsce e-autem, które wejdzie do masowej produkcji. Ma być opłacalne dla producenta, ale i atrakcyjne cenowo. Cel: sprostać konkurencji ze strony największych światowych koncernów. Według planów firmy miesięczna rata ma być niższa niż w przypadku spalinowych odpowiedników. Niskie koszty ma zapewnić przeniesiona w większości do internetu sieć dealerska, a nawet bezpłatne ładowanie.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • maniek(2020-07-28 06:47) Zgłoś naruszenie 01

    Z głosowania korespondencyjnego nic nie wyszło , a 70 mln zł poszłoooo!... Oczywiście ,że nic z tego nie wyjdzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A dla kogo to to będzie???(2020-07-28 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ilu Nas stać na takie auta??? 1% ??? populacji Polaków czy mniej. Większość z Nas marzy o jakimś 12 letnim samochodzie w cenie kilkanaście tys zł. Mieszkania drożeją jak szalone i pracy brak... i to jest problem, a nie to czy mamy swój samochód elektryczny czy nie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane