statystyki

Odzieżówka wciąż nieco zmrożona

autor: Grzegorz Kowalczyk13.07.2020, 09:00; Aktualizacja: 13.07.2020, 09:09
Notowania akcji - ujęcie tygodniowe

Notowania akcji - ujęcie tygodnioweźródło: DGP

Spadek sprzedaży w czerwcu znacznie wyhamował, ale popyt nie wrócił do poziomu sprzed pandemii.

Choć spółki odzieżowe i obuwnicze uruchomiły już zdecydowaną większość swojej sprzedaży stacjonarnej, to opublikowane wyniki wskazują, że ten miesiąc również będzie gorszy od ubiegłorocznego, bo klienci nie ruszyli masowo do sklepów. Redan, właściciel sklepów Top Secret, którego sprzedaż w ubiegłym miesiącu wyniosła ok. 60 mln zł, czyli o ponad 30 proc. mniej niż w 2019 r., poinformował, że w drugim miesiącu po przywróceniu handlu w galeriach handlowych licząc rok do roku „wejścia do sklepów były o ok. 40 proc. niższe, co tylko częściowo zostało skompensowane ich wyższą efektywnością”. Ten cytat z komunikatu spółki oznacza, że klientów wprawdzie było mało, ale kupowali więcej niż przed pandemią.

Inni gracze na rynku mają lepszą sytuację, ale też nie mogą chwalić się wzrostem. Wojasowi w czerwcu sprzedaż zmniejszyła się w porównaniu z tym samym miesiącem przed rokiem o 3,7 proc. Spadek Vistula Retail Group o 8,3 proc. został zamortyzowany przez segment jubilerski, czyli markę Kruk, która wypracowała wzrost o 3,8 proc.

CCC szacuje straty z powodu koronawirusa nawet na 1 mld zł. Przychody firmy od kwietnia do czerwca zmalały o 21 proc., do 1,3 mld zł. Firma zapewnia jednak, że wychodzi na prostą – płynność pozwoliła jej utrzymać emisja akcji na 0,5 mld zł i porozumienia z bankami oraz galeriami handlowymi wynajmującymi jej powierzchnię.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane