statystyki

Firmy mają problem ze zgłoszeniem do CRBR

autor: Agnieszka Pokojska09.07.2020, 18:00
W praktyce pojawiają się jednak problemy z wysyłką tych informacji. Przedsiębiorcy skarżą się, że często nie działa podpis kwalifikowany.

W praktyce pojawiają się jednak problemy z wysyłką tych informacji. Przedsiębiorcy skarżą się, że często nie działa podpis kwalifikowany.źródło: ShutterStock

Jeżeli przedsiębiorcy sygnują zgłoszenie do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych podpisem kwalifikowanym, muszą wybrać odpowiedni sposób jego użycia, tj. wewnętrzny otaczający. Inaczej będą mieli problemy z wysyłką informacji o beneficjentach do CRBR.

Dla niektórych na wypełnienie tego obowiązku zostało już niewiele czasu, bo tylko do 13 lipca br. Obowiązek ten dotyczy spółek, które zostały wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego przed 13 października 2019 r., tj. dniem wejścia w życie przepisów o CRBR. Spółki, które zostały wpisane do KRS po tym terminie, dane do CRBR muszą zgłaszać nie później niż w terminie siedmiu dni od dnia wpisu do KRS.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane