statystyki

Bruksela bardziej życzliwa dla Orlenu ws. przejęcia Lotosu

autor: Julita Żylińska01.06.2020, 08:22; Aktualizacja: 01.07.2020, 08:22
Z naszych informacji wynika, że Komisja Europejska z większą „życzliwością” patrzy na planowaną fuzję, wobec której do niedawna unijni urzędnicy mieli wiele pytań.

Z naszych informacji wynika, że Komisja Europejska z większą „życzliwością” patrzy na planowaną fuzję, wobec której do niedawna unijni urzędnicy mieli wiele pytań.źródło: ShutterStock

Wygląda na to, że postcovidowy kryzys pomógł w sprawie przejęcia Lotosu. Płocki koncern nie będzie musiał sprzedać rafinerii.

Z naszych informacji wynika, że Komisja Europejska z większą „życzliwością” patrzy na planowaną fuzję, wobec której do niedawna unijni urzędnicy mieli wiele pytań. Na ich nastawienie mogło wpłynąć spowolnienie gospodarcze w Europie związane z koronawirusem oraz gorsze położenie pewnych sektorów na skutek spadku zapotrzebowania, m.in. na ropę i paliwa.

Nieoficjalnie wiadomo, że Komisja w ramach środków zapobiegających monopolowi domagała się sprzedaży jednej z dwóch rafinerii: Lotosu w Gdańsku lub Orlenu w litewskich Możejkach. Prezes koncernu Daniel Obajtek pytany o warunki brzegowe Orlenu powiedział niedawno dziennikarzom, że sprzedaż rafinerii jest „nie do przyjęcia”. – Nie wyjdę poza opłacalność tego procesu – zaznaczył.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane