statystyki

Galerie ciągle na minusie

autor: Patrycja Otto24.06.2020, 06:00; Aktualizacja: 24.06.2020, 09:39
Warszawa Złote Tarasy zakupy galeria

Warszawa Złote Tarasy zakupy galeriaźródło: ShutterStock

Klienci wracają do centrów. Jednak nie tak szybko, jak chcieliby tego ich właściciele i najemcy.

Tuż po odmrożeniu, czyli w pierwszym tygodniu maja, liczba odwiedzin centrów była o jedną trzecią, a w niektórych miejscach nawet o niemal połowę mniejsza niż rok wcześniej. W tygodniu od 15 do 21 czerwca spadek wynosił już tylko 27–38 proc. – wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH). Według niej bywają już też dni, jak 12 czerwca, w którym klientów było niemal tyle samo co przed rokiem.

Jak wynika z raportów Retail Institute, klienci szybciej powracają do małych obiektów, gdzie powierzchnia najmu nie przekracza 20 tys. mkw. Lepiej radzą sobie też galerie znajdujące się poza ścisłymi centrami miast.

– Może mieć to związek z faktem, że wiele firm mających siedziby w centrach miast nadal pracuje w trybie zdalnym. Ich pracownicy korzystają z mniejszych obiektów handlowych położonych najbliżej domu – tłumaczy Anna Szmeja z Retail Institute. Dodaje, że centra, których model zakłada dominującą rolę placówki spożywczej, również mają mniejsze spadki niż te tworzone wokół oferty modowej, usługowej i rozrywkowej.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane