statystyki

Drewniana tarcza nie działa. Przedsiębiorcy zarzucają Lasom Państwowym, że nie realizują one ustawowej pomocy

autor: Grzegorz Kowalczyk22.06.2020, 11:27; Aktualizacja: 22.06.2020, 11:27
drewno

Przedstawiciele przemysłu drzewnego skarżą się, że mimo obowiązywania przepisów tarczy antykryzysowej 3.0, mają problem z rezygnacją z zarezerwowanej wcześniej w Lasach Państwowych (LP) puli drewna.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy zarzucają Lasom Państwowym, że nie realizują one ustawowej pomocy. Te bronią się, że czekają na decyzję Komisji Europejskiej i nie egzekwują kar od firm.

Przedstawiciele przemysłu drzewnego skarżą się, że mimo obowiązywania przepisów tarczy antykryzysowej 3.0, mają problem z rezygnacją z zarezerwowanej wcześniej w Lasach Państwowych (LP) puli drewna. Według ustawy możliwość odstąpienia od zamówień i uniknięcie konsekwencji finansowych ma być formą pomocy dla branży dotkniętej skutkami pandemii. Tymczasem LP postępują, jakby tarczy nie było. Przedsiębiorcy dostają informacje o naliczonych karach i nie wiedzą, czy ich wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone.

W pierwotnej wersji ustawy odsetki i opłaty dodatkowe za opóźnienia płatności wynikłe z pandemii miały Lasom Państwowym po prostu nie przysługiwać. W ostatecznym kształcie przepisów zapisano, że mogą od nich odstąpić na wniosek firmy, przy czym ta musi spełniać kryteria świadczące o tym, że została poszkodowana w wyniku COVID-19 – np. wykazać odpowiedni spadek obrotów.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane