statystyki

Motoryzacja to dziś sektor specjalnej troski

autor: Marek Chądzyński22.06.2020, 11:15; Aktualizacja: 22.06.2020, 11:16
Ale najgorzej jest w motoryzacji, która co prawda przestała szorować po dnie (kwietniowe spadki produkcji sięgały 78 proc.), ale z 58-proc. spadkiem w maju daleko jej do wyjścia na prostą.

Ale najgorzej jest w motoryzacji, która co prawda przestała szorować po dnie (kwietniowe spadki produkcji sięgały 78 proc.), ale z 58-proc. spadkiem w maju daleko jej do wyjścia na prostą.źródło: ShutterStock

Problemy z eksportem to jeden z głównych powodów, dla których niektóre branże przemysłowe podnoszą się po pandemicznym szoku bardzo powoli.

Mamy poprawę w przemyśle, bo produkcja w maju spadła o 17 proc. rok do roku, a nie o prawie jedną czwartą jak w kwietniu. To według ekonomistów najlepszy dowód na to, że odmrożenie gospodarki działa, a biznes otrzepuje się z pandemicznego kurzu. Wyniki, jakie Główny Urząd Statystyczny podał w piątek, są zbliżone do oczekiwań ekonomistów.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane