statystyki

Szef służby cywilnej nie może opiniować zatrudnienia w ZUS. RPO wysyła do marszałka Senatu uwagi do tarczy 4.0

autor: Artur Radwan15.06.2020, 08:24; Aktualizacja: 15.06.2020, 08:26
Najnowsza tarcza rozszerza wprowadzane wcześniej rozwiązanie pozwalające na szukanie oszczędności w publicznych instytucjach (obecnie ograniczone jest ono do organów administracji rządowej).

Najnowsza tarcza rozszerza wprowadzane wcześniej rozwiązanie pozwalające na szukanie oszczędności w publicznych instytucjach (obecnie ograniczone jest ono do organów administracji rządowej).źródło: ShutterStock

RPO domaga się, aby opinie o ewentualnych zwolnieniach lub obniżaniu pensji w takich instytucjach, jak KRUS, NFZ czy ZUS, wydawali prezesi tych urzędów. Takie uwagi do tarczy 4.0 (czyli ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19) trafiły do Senatu, który w tym tygodniu ma ją rozpatrywać.

Najnowsza tarcza rozszerza wprowadzane wcześniej rozwiązanie pozwalające na szukanie oszczędności w publicznych instytucjach (obecnie ograniczone jest ono do organów administracji rządowej). Pierwotnie zamierzano rozciągnąć je na pracowników całej budżetówki, czyli również osoby pracujące w samorządach, szkołach i innych urzędach niepodlegających administracji centralnej.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Celina(2020-06-22 10:56) Zgłoś naruszenie 10

    Tarcze antykryzysowe powstały po to, aby pomagać firmom małym i dużym. Ja mogę sie odniesc do pomocy ,którą ja dostałam z tarczy PFR 3.0 Pieniądze otrzymałam bardzo szybko, spełniłam wszystkie warunki i złożyłam wniosek. Miałam pewne wątpliwości ale na ich stronie znalazłam wszelkie wyjaśnienia. Mysle wiec ze wszystkie tarcze są tworzone po to aby ludzie jednak utrzymali miejsca pracy. Nikt nie będzie specjalnie nikogo zwalniał.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane