statystyki

Ujawnienie adresu strony spółki w KRS – czy to realny problem? [POLEMIKA]

autor: Dr Hab. Andrzej Herbet10.06.2020, 08:58; Aktualizacja: 10.06.2020, 08:58
Obowiązek prowadzenia strony internetowej jako medium służącego m.in. komunikacji z inwestorami nie jest w prawie polskim novum wprowadzonym AD 2020; znajdował on dotąd zastosowanie do spółek publicznych i prospektu emisyjnego na rynku zorganizowanym.

Obowiązek prowadzenia strony internetowej jako medium służącego m.in. komunikacji z inwestorami nie jest w prawie polskim novum wprowadzonym AD 2020; znajdował on dotąd zastosowanie do spółek publicznych i prospektu emisyjnego na rynku zorganizowanym.źródło: ShutterStock

W DGP z 12 maja 2020 r. kwestia sposobu ujawniania adresów stron internetowych spółek została przedstawiona jako problem interpretacyjny o niebagatelnej randze i sankcjach z likwidacją przedsiębiorstwa włącznie („Dwie strony jednego wpisu w rejestrze przedsiębiorców”). Co do tego, czy jest tak istotnie, można mieć zastrzeżenia. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest od wątpliwości wolna.

Ustawą z 19 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1798 ze zm.; dalej: ustawa zmieniająca) 1 stycznia 2020 r. nałożono na spółki komandytowo-akcyjne oraz akcyjne – wszystkie, a nie tylko publiczne – obowiązek prowadzenia własnej strony internetowej, zamieszczania na niej, w miejscu wydzielonym na komunikację z akcjonariuszami, wymaganych ogłoszeń oraz ujawnienia adresu tejże w rejestrze przedsiębiorców. W DGP z 12 maja 2020 r. kwestia sposobu ujawniania adresów stron internetowych spółek została przedstawiona jako problem interpretacyjny o niebagatelnej randze i sankcjach z likwidacją przedsiębiorstwa włącznie („Dwie strony jednego wpisu w rejestrze przedsiębiorców”). Co do tego, czy jest tak istotnie, można mieć zastrzeżenia. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest od wątpliwości wolna.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane