statystyki

Zgromadzenia wspólników w dobie koronawirusa pełne wątpliwości [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

autor: Patryk Słowik02.06.2020, 11:25; Aktualizacja: 02.06.2020, 11:25
Przy wykorzystaniu środków porozumienia się na odległość mogą się odbywać zarówno zgromadzenia wspólników w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i walne zgromadzenia akcjonariuszy w spółkach akcyjnych.

Przy wykorzystaniu środków porozumienia się na odległość mogą się odbywać zarówno zgromadzenia wspólników w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i walne zgromadzenia akcjonariuszy w spółkach akcyjnych.źródło: ShutterStock

Jak zapewnić tajność głosów przekazywanych online albo czy można wykluczyć z obrad wspólnika bez maseczki? Na pytania czytelników odpowiadają eksperci, w tym wiceminister aktywów państwowych.

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych z 31 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 568) umożliwiła niemal wszystkim spółkom kapitałowym obradowanie w zdalny sposób. Przy wykorzystaniu środków porozumienia się na odległość mogą się odbywać zarówno zgromadzenia wspólników w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i walne zgromadzenia akcjonariuszy w spółkach akcyjnych. Często obrady są prowadzone w sposób mieszany: część wspólników gromadzi się w siedzibie spółki, a część – uczestniczy w obradach online. W praktyce dochodzi do wielu problematycznych sytuacji i powstaje wiele pytań, na których odpowiedź nie zawsze znajdują nawet doświadczeni menedżerowie. A niejasności pogłębia to, że odbywające się w sposób fizyczny spotkania muszą uwzględniać przepisy związane z obowiązującym w Polsce stanem epidemii. W tej sytuacji warto skorzystać z podpowiedzi ekspertów.

Miejsce fizyczne

Jakie formalnie wpisać miejsce odbywania się zgromadzenia, gdy przeprowadza się je zdalnie? W internecie?


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane