statystyki

UOKiK: Wiele nieprawidłowości przy sprzedaży obligacji GetBacku

autor: Patryk Słowik28.04.2020, 08:02; Aktualizacja: 28.04.2020, 08:06

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów doszedł do wniosku, że GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji. W nieprawomocnej decyzji nakazał spółce umieścić na jej stronie internetowej oświadczenia wraz z informacją o rezultacie postępowania urzędu. Decyzja została wydana po dwóch latach od wszczęcia postępowania wyjaśniającego i dotyczy praktyk spółki rozpoczętych w 2015 r. i zaniechanych w 2018 r.

Na stronie internetowej UOKiK poinformowano wczoraj, że z ustaleń urzędu wynika, iż „podczas oferowania obligacji przez GetBack doszło do wielu nieprawidłowości”. Przedstawiciele spółki wprowadzali w błąd konsumentów, twierdząc, że obligacje korporacyjne to bezpieczna inwestycja, sytuacja firmy jest dobra, a oferta jest „ekskluzywna” i ograniczona w czasie.

„W efekcie klienci podejmowali decyzje dotyczące dużych sum pieniędzy, których w przypadku uzyskania rzetelnej informacji najprawdopodobniej by nie podjęli. Teraz muszą walczyć o odzyskanie zainwestowanych środków, w wielu przypadkach są to oszczędności ich całego życia” – twierdzi prezes urzędu za pośrednictwem strony UOKiK.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane