statystyki

Próby i błędy. Taka będzie logika gospodarczego restartu w Niemczech

autor: Artur Ciechanowicz16.04.2020, 09:39; Aktualizacja: 16.04.2020, 09:39
Z rozbrajającą szczerością ogłosił jednocześnie bezsilność nauki w formułowaniu planów wyjścia z lockdownu, bo nie może ona odwołać się do danych empirycznych z analogicznych sytuacji. – Takiej pandemii dotychczas nie było. (…) Trzeba będzie wiele (rozwiązań) wypróbować – spuentował.

Z rozbrajającą szczerością ogłosił jednocześnie bezsilność nauki w formułowaniu planów wyjścia z lockdownu, bo nie może ona odwołać się do danych empirycznych z analogicznych sytuacji. – Takiej pandemii dotychczas nie było. (…) Trzeba będzie wiele (rozwiązań) wypróbować – spuentował.źródło: ShutterStock

Niemcy przyznają, że mają ograniczone możliwości planowania wyjścia z pandemii.

W świąteczny poniedziałek niemiecka Narodowa Akademia Nauk, Leopoldina z Halle, przedstawiła długo oczekiwany plan wyprowadzania kraju ze stanu uśpienia. Główne założenia 19-stronicowej strategii, to stopniowe otwieranie szkół, uczelni wyższych i innych instytucji edukacyjnych. Zaczynając od tych przeznaczonych dla najmłodszych. Zajęcia miałyby być jednak prowadzone w jak najmniejszych grupach – maksymalnie do 15 osób.

Ożywieniu gospodarki, według 26-osobowej grupy ekspertów Leopoldiny, miałoby służyć zdjęcie ograniczeń z handlu detalicznego i branży hotelarsko-gastronomicznej. Ponownie można byłoby podróżować w celach prywatnych i biznesowych. Imprezy towarzyskie, kulturalne i sportowe mogłyby się odbywać przy zachowaniu środków ostrożności i pod warunkiem, że liczba zakażeń byłaby niska, a szpitale dobrze wyposażone. Naukowcy zalecili też noszenie masek zasłaniających usta i nos.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane