statystyki

Próby i błędy. Taka będzie logika gospodarczego restartu w Niemczech

autor: Artur Ciechanowicz16.04.2020, 09:39; Aktualizacja: 16.04.2020, 09:39
Z rozbrajającą szczerością ogłosił jednocześnie bezsilność nauki w formułowaniu planów wyjścia z lockdownu, bo nie może ona odwołać się do danych empirycznych z analogicznych sytuacji. – Takiej pandemii dotychczas nie było. (…) Trzeba będzie wiele (rozwiązań) wypróbować – spuentował.

Z rozbrajającą szczerością ogłosił jednocześnie bezsilność nauki w formułowaniu planów wyjścia z lockdownu, bo nie może ona odwołać się do danych empirycznych z analogicznych sytuacji. – Takiej pandemii dotychczas nie było. (…) Trzeba będzie wiele (rozwiązań) wypróbować – spuentował.źródło: ShutterStock

Niemcy przyznają, że mają ograniczone możliwości planowania wyjścia z pandemii.

W świąteczny poniedziałek niemiecka Narodowa Akademia Nauk, Leopoldina z Halle, przedstawiła długo oczekiwany plan wyprowadzania kraju ze stanu uśpienia. Główne założenia 19-stronicowej strategii, to stopniowe otwieranie szkół, uczelni wyższych i innych instytucji edukacyjnych. Zaczynając od tych przeznaczonych dla najmłodszych. Zajęcia miałyby być jednak prowadzone w jak najmniejszych grupach – maksymalnie do 15 osób.

Ożywieniu gospodarki, według 26-osobowej grupy ekspertów Leopoldiny, miałoby służyć zdjęcie ograniczeń z handlu detalicznego i branży hotelarsko-gastronomicznej. Ponownie można byłoby podróżować w celach prywatnych i biznesowych. Imprezy towarzyskie, kulturalne i sportowe mogłyby się odbywać przy zachowaniu środków ostrożności i pod warunkiem, że liczba zakażeń byłaby niska, a szpitale dobrze wyposażone. Naukowcy zalecili też noszenie masek zasłaniających usta i nos.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane