statystyki

Odblokowanie pracy Krajowej Izby Odwoławczej. Rozporządzenie pozwoliłoby na rozstrzyganie sporów

autor: Sławomir Wikariak08.04.2020, 18:00
Z własną inicjatywą wystąpiło Stowarzyszenie PZP. Zdaniem jego członków, by umożliwić funkcjonowanie KIO w czasie epidemii, wystarczyłoby wydanie stosownego rozporządzenia przez premiera. Stowarzyszenie PZP przygotowało gotowy projekt.

Z własną inicjatywą wystąpiło Stowarzyszenie PZP. Zdaniem jego członków, by umożliwić funkcjonowanie KIO w czasie epidemii, wystarczyłoby wydanie stosownego rozporządzenia przez premiera. Stowarzyszenie PZP przygotowało gotowy projekt.źródło: ShutterStock

Bez zmiany ustawy, poprzez wydanie rozporządzenia wykonawczego, możliwe jest odblokowanie pracy Krajowej Izby Odwoławczej – uważa Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych. Przekazało ono wczoraj premierowi, Ministerstwu Rozwoju i Urzędowi Zamówień Publicznych stworzony przez swych członków projekt takiego aktu.

Przypomnijmy – od ponad trzech tygodni nie odbywają się przed KIO rozprawy z udziałem publiczności. Oznacza to, że w sprawach, w których zostało wniesione odwołanie, przetarg nie może się zakończyć (wyjątkiem jest uchylenie zakazu zawarcia umowy). Jak informowaliśmy wczoraj, MR wspólnie z UZP przygotowuje propozycje rozwiązań, które mają umożliwić wznowienia rozpraw przed KIO. Na razie nieznane są ich szczegóły.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane