statystyki

Epitafium dla globalizacji. Nadszedł czas destrukcji starego ekonomicznego porządku

autor: Marek Chądzyński28.03.2020, 08:45; Aktualizacja: 28.03.2020, 11:53
Państwo wzmocni swoją pozycję przynajmniej w jeszcze jednym aspekcie: będzie nie tylko kreatorem produkcji tego czy innego towaru, stymulując rynek poprzez zamówienia, ale może też przejąć kontrolę nad tak strategicznym obszarem, jak finansowanie gospodarki. Co dzieje się właśnie teraz i to na niespotykaną dotąd skalę

Państwo wzmocni swoją pozycję przynajmniej w jeszcze jednym aspekcie: będzie nie tylko kreatorem produkcji tego czy innego towaru, stymulując rynek poprzez zamówienia, ale może też przejąć kontrolę nad tak strategicznym obszarem, jak finansowanie gospodarki. Co dzieje się właśnie teraz i to na niespotykaną dotąd skalęźródło: ShutterStock

Brexit czy wojny handlowe między USA i Chinami to żar, który tlił się pod światowym gospodarczym porządkiem. Pandemia będzie jak benzyna, która może zamienić go w pożar.

Magazyn DGP 27 marca 2020

Magazyn DGP 27 marca 2020

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

N a prawdę czuję się tak, jakby to była jakaś inwazja, a my znaleźliśmy się pod okupacją. Chowamy się po domach, powiedziano nam: nie wychodźcie na zewnątrz. Nagle przestaliśmy funkcjonować. (…) Nie wiemy, jak długo to potrwa, kiedy pojawi się lek, jak szybko stworzymy szczepionkę. Nie mamy pojęcia, jak rozwinie się ten kryzys. Jesteśmy w stanie wojny i sądzę, że w krótkim czasie załamanie produkcji i wzrost bezrobocia będą znacznie większe niż w 2008 r.” – ekonomista Kenneth Rogoff, profesor Uniwersytetu Harvarda, w wywiadzie telewizyjnym z 19 marca.


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Polecane

Komentarze (1)

  • Długoletni Robotnik(2020-03-29 10:50) Zgłoś naruszenie 21

    , Smutne,tragiczne ale prawdziwe -trzeba było aż KoronyVira aby Ci pseudo-Sprawiedliwi i ci POdli oraz Cyniczni zrozumieli, że muszą spracowanym długoletnio zatrudnionym (o ile przeżyją) głownie w szkodl i nieb warunkach pracy, dać Emerytury Stażowe chociażby po to aby młodzi bezrobotni Których teraz jest już bez liku, mogli mieć zwolnione miejsca pracy. Jestem pewien, że jeszcze w tym roku Rząd uchwali Emer Stażowe! A chcieli pracą zakisić Tych ludzi -i to jest cynizm.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane