statystyki

Faktury od dostawców mniej ważne od wynagrodzeń

autor: Marek Chądzyński19.02.2020, 06:00; Aktualizacja: 19.02.2020, 09:37
Wyniki ankiety pokazują też, że w sytuacji napięć w płynności firm ich właściciele kredytują się swoimi kontrahentami. W tym również tymi kluczowymi. Faktury wystawiane przez strategicznych dostawców są opłacane w drugiej kolejności przez aż 52 proc. badanych. Ważniejsze są kredyty czy raty leasingu, wyżej na liście priorytetów są również bieżące opłaty (jak czynsz).

Wyniki ankiety pokazują też, że w sytuacji napięć w płynności firm ich właściciele kredytują się swoimi kontrahentami. W tym również tymi kluczowymi. Faktury wystawiane przez strategicznych dostawców są opłacane w drugiej kolejności przez aż 52 proc. badanych. Ważniejsze są kredyty czy raty leasingu, wyżej na liście priorytetów są również bieżące opłaty (jak czynsz).źródło: ShutterStock

Gdy balansują na granicy płynności, to w pierwszej kolejności płacą pracownikom. Pensje są nawet nieco ważniejsze niż podatki i składki na ZUS.

To główny wniosek z badania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej Krajowy Rejestr Długów i powiązanej z nim firmy faktoringowej NFG przeprowadziła w styczniu Keralla Research.

Najważniejsze pytanie, jakie zadali ankieterzy 500 przedsiębiorcom, dotyczyło ich priorytetów w płatnościach w sytuacji, gdy płynność biznesu jest zagrożona. Aż 74,4 proc. stwierdziło, że w pierwszej kolejności wypłaca pensje.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane