statystyki

Faktury od dostawców mniej ważne od wynagrodzeń

autor: Marek Chądzyński19.02.2020, 06:00; Aktualizacja: 19.02.2020, 09:37
Wyniki ankiety pokazują też, że w sytuacji napięć w płynności firm ich właściciele kredytują się swoimi kontrahentami. W tym również tymi kluczowymi. Faktury wystawiane przez strategicznych dostawców są opłacane w drugiej kolejności przez aż 52 proc. badanych. Ważniejsze są kredyty czy raty leasingu, wyżej na liście priorytetów są również bieżące opłaty (jak czynsz).

Wyniki ankiety pokazują też, że w sytuacji napięć w płynności firm ich właściciele kredytują się swoimi kontrahentami. W tym również tymi kluczowymi. Faktury wystawiane przez strategicznych dostawców są opłacane w drugiej kolejności przez aż 52 proc. badanych. Ważniejsze są kredyty czy raty leasingu, wyżej na liście priorytetów są również bieżące opłaty (jak czynsz).źródło: ShutterStock

Gdy balansują na granicy płynności, to w pierwszej kolejności płacą pracownikom. Pensje są nawet nieco ważniejsze niż podatki i składki na ZUS.

To główny wniosek z badania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej Krajowy Rejestr Długów i powiązanej z nim firmy faktoringowej NFG przeprowadziła w styczniu Keralla Research.

Najważniejsze pytanie, jakie zadali ankieterzy 500 przedsiębiorcom, dotyczyło ich priorytetów w płatnościach w sytuacji, gdy płynność biznesu jest zagrożona. Aż 74,4 proc. stwierdziło, że w pierwszej kolejności wypłaca pensje.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane