Prezes UOKiK rośnie w siłę. W imię lepszej ochrony konsumenta

autor: Joanna Śliwińska, Joanna Pieńczykowska, Dominik Jędrzejko31.01.2020, 07:33; Aktualizacja: 31.01.2020, 07:46
Jakie rozszerzone uprawnienia ma więc zyskać prezes?

Jakie rozszerzone uprawnienia ma więc zyskać prezes?źródło: ShutterStock

Możliwość robienia zakupów kontrolowanych, blokowania stron internetowych oraz co najbardziej kontrowersyjne – prowadzenia przeszukania w firmach w sprawach dotyczących naruszenia zbiorowych interesów konsumentów – takie nowe narzędzia chce mieć Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Poszerzenie kompetencji jest odpowiedzią na nowe zagrożenia związane z rozwojem rynku cyfrowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • gość(2020-01-31 09:33) Zgłoś naruszenie 30

  Ci wszyscy "rzecznicy" i "inspektorzy" to ściema. W zeszłym roku zwróciłem się do rzecznika powiatowego w 4 zupełnie różnych sprawach gdzie ewidentnie zostałem oszukany - więc wyrobiłem sobie opinię. Ich praca polega ZAWSZE NA TYM SAMYM: na zrobieniu kopiuj wklej zgłoszonego problemu i wysłaniu pisma z logo rzecznika. Przedsiębiorca odpowiedział dokładnie to samo co mi. Rzecznik napisał, że w tej sytuacji "jak chce mogę iść do sądu"... I to cała praca. Raport z działalności takiego darmozjada do starosty polega na podaniu ile takich pism wysłał w ciągu roku z podziałem na branże. I tyle. Zero mierników skuteczności, co udało się efektywnie zrobić. To po co w ogóle ktoś taki? Ubezpieczycie napisał mu, że nie wypłacił mi odszkodowania za zalane mieszkanie, bo na zdjęciach (NIEKTÓRYCH!!) zacieków widać... pleśń. Zatem to pleśń spowodowała uszkodzenie ściany, w w takich przypadkach ubezpieczenie OD ZALANIA nie jest wypłacane........ DARMOZJAD. SZKODLIWY DARMOZJAD.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • A nieprawidłowości w biurach podróży(2020-01-31 10:08) Zgłoś naruszenie 20

  też nie są podejmowane. Odpowiadają, że nie dotyczy to "zbiorowych praw" bo za mało ludzi prosiło io interwencje, choć już gołym okiem widać, że dotyczy to również setek czy tysięcy osób które nie powiadomiły uokiku, a ich prawa zostały naruszone.

  Odpowiedz
 • Śmiech na sali(2020-01-31 23:07) Zgłoś naruszenie 10

  W powiecie warszawskim zachodnim jest rzeczniczka, której permanentnie ... nie ma w pracy! Na stronie internetowej starosty regularnie pojawiają się komunikaty o odwołaniu dyżuru. Zgłoszenie sprawy odbywa się "grzecznościowo" w pokoju obok tego biura. Zajęcie się sprawą, zwłaszcza szybko i skutecznie graniczy z cudem. No ale w papierach starosta ma, że udziela pomocy konsumentom :-)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane