statystyki

Będzie lepsza kontrola nad jakością żywności

autor: Szymon Cydzik11.12.2019, 08:36; Aktualizacja: 11.12.2019, 14:55
Skupienie wszystkich kompetencji w jednej instytucji umożliwi jej szybsze reagowanie na pojawiające się nieprawidłowości na rynku, a przez to sprawniejsze usuwanie z niego artykułów niespełniających standardów wskazanych na etykietach.

Skupienie wszystkich kompetencji w jednej instytucji umożliwi jej szybsze reagowanie na pojawiające się nieprawidłowości na rynku, a przez to sprawniejsze usuwanie z niego artykułów niespełniających standardów wskazanych na etykietach.źródło: ShutterStock

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych ma sprawdzać, czy procesy produkcji, przetwarzania i dystrybucji pożywienia dostępnego na rynku spełniają standardy.

Obecnie kontrolę nad jakością handlową żywności sprawuje także, na pewnych etapach obrotu, Inspekcja Handlowa. Zmienić ma to przyjęty we wtorek przez rząd, a przedłożony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi projekt ustawy o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych oraz niektórych innych ustaw. Powierza on wszystkie kompetencje kontrolne w tym segmencie gospodarki Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Sprawdzanie żywności będzie odbywać się m.in. u producentów i na giełdach hurtowych żywności. Inspekcja sprawować będzie także nadzór nad jakość handlową produktów żywnościowych sprzedaży detalicznej (np. sklepy, bazary) oraz kontrolować placówki gastronomiczne (restauracje czy bary), jak i podmioty prowadzące działalność cateringową.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane